REKLAMA

Bajkowe fryzury królowały w Kanadzie! [wideo, zdjęcia]

Już po raz piąty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Końskich zorganizowano międzyszkolny konkurs fryzjerski. Tym razem jego tematyką były fryzury z bajek i baśni.

REKLAMA

Do rywalizacji przystąpiło dwunastu fryzjerów z województwa świętokrzyskiego oraz łódzkiego wraz ze swoimi modelami. Prace oceniało jury w składzie: Dorota Duda – członkini Zarządu Powiatu Koneckiego, Weronika Owczarek z salonu Yasumi w Końskich, Janusz Martynowski z Cechu Przedsiębiorców i Rzemieślników, Monika Jedynak – komendant Hufca Pracy, Beata Napierała – randa wojewódzka oraz Andrzej Pejas – zawodowy fotograf. –„Imprezę organizujemy od 5 lat i bardzo się cieszymy, że obejmuje ona swoim zasięgiem nie tylko powiat konecki, ale też inne powiaty naszego woj. świętokrzyskiego: skarżyski, kielecki, ale również przyjeżdżają szkoły z woj. łódzkiego, a konkretnie to z Tomaszowa Mazowieckiego i Opoczna. Co roku staramy się wymyślić inne hasło przewodnie. W tym roku doceniamy dzieci i stąd hasło: Postacie z Bajek.” – opowiadał nam Jan Rybiński, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Końskich.

Fryzjerzy na stworzenie fantazyjny fryzur nawiązujących do znanych bajkowych postaci mieli dokładnie 60 minut. Po tym czasie rozpoczęła się gala finałowa, którą pięknym występem uświetniły dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 5   w Końskich. Przedszkolaków przygotowały nauczycielki: Danuta Choińska i Grażyna Masłowska.

REKLAMA

Potem przyszedł czas na przedstawienie wyników: odczytała je przewodnicząca jury Dorota Duda, a następnie wspólnie z dyrektorem Rybińskim oraz sponsorem konkursu Piotrem Kobusem, właścicielem hurtowni fryzjerskiej Emilio wręczono nagrody dla zwycięzców.

Wyróżnienia otrzymały: Aleksandra Czajka z ZSP nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim, Klaudia Kucak z Uniwerka w Kielcach, Anna Lasek z ZDZ w Starachowicach, Patrycja Dukat z ZSP nr 2 w Końskich. Trzecie miejsce zdobyła Donata Skóra  z Zespołu Szkół w Suchedniowie, drugie Aleksandra Cukrowska z ZSP nr 1 w Opocznie, a zwyciężyła Marta Biedrowska z ZSP nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim. Zwyciężczyni przygotowała fryzurę nawiązującą do „Królowej Lodu”. Jej modelką była Klaudia Wieczorek. –„Przygotowałam królową lodu i mam nadzieję, że każdy się domyśla o co chodzi. Inspirację zaczerpnęłam z tafli lodu połączonej z płatkami śniegu. Bardzo się cieszę, nie spodziewałam się tego w ogóle. Przyjechała z myślą, że przyjadę i jakoś zrobię, a tu udało się zając pierwsze miejsce” – powiedziała nam zaszokowana Mara Biedrowska.

Galę finałową muzycznymi wykonaniami uświetnili także uczniowie koneckiej „Kanady”.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *