REKLAMA

Banasik wzywa do przeprosin. Słoka nie zamierza przepraszać

Nie milkną głosy po konwencji Ziemi Koneckiej, na której mocne wystąpienie wygłosił Piotr Słoka. Po jego słowach dotyczących ministra Zbigniewa Ziobry o przeprosin zaapelował dyrektora biura znanego polityka Dariusz Banasik. Całość znajdziecie TUTAJ. Teraz Słoka odpowiada na apel o przeprosiny, a Banasik ponownie do niego apeluje. 

REKLAMA

Słoka nie zamierza przepraszać, a dodatkowo zarzuca Banasikowi, że ten w trudnych dla Prawa i Sprawiedliwości czasach odwrócił się od tej partii:

REKLAMA

Do Dariusza Banasika,

Szanowny Kolego Dariuszu w związku z Twoim wpisem na stronie TKN24, w którym wzywasz mnie do przeprosin za rzekomą krytykę Ministra Zbigniewa Ziobro.
Oświadczam, że bardzo chciałbym Cię przeprosić, ale niestety ze smutkiem muszę stwierdzić, że nie mam za co:
Po pierwsze-Szanowny Dariuszu nigdzie w przestrzeni publicznej nie znajdziesz mojej krytycznej wypowiedzi wobec Pana Zbigniewa Ziobry i Solidarnej Polski.
Po drugie-na konwencji KWW Ziemia Konecka nie krytykowałem Prawa i Sprawiedliwości, bo jak sam dobrzy wiesz, Komitet PiS z nieznanych mi przyczyn nie bierze udziału w przedterminowych wyborach do Rady Powiatu.
Po trzecie-to Twoje środowisko polityczne Solidarnej Polski w trudnych czasach zaraz po katastrofie smoleńskiej i przegranych wyborach wystąpiło przeciw Prawu i Sprawiedliwości i z niezrozumiałych dla mnie przyczyn wraz z PO krytykowało tą partię, a Ty jako Radny M. i GM. Końskie bezkrytycznie wspierałeś Burmistrza z PO i razem z innymi kolegami wyrzucałeś mnie z klubu PiS , cytuje„nielojalność wobec Burmistrza z PO”.
Po czwarte-jeśli szukasz krytycznych wypowiedzi wobec Zbigniewa Ziobry I Solidarnej Polski polecam archiwalne nagrania liderów Prawa i Sprawiedliwości.
Po Piąte-jeśli chcesz założyć komuś sprawę sądową za krytyczne wypowiedzi pod kierunkiem Zbigniewa Ziobry i SOLIDARNEJ POLSKI PODAJE ADRES: WARSZAWA UL. NOWOGRODZKA 84/86.
Myślę Szanowny Darku, że Twoje wezwanie do przeprosin jest zwykłym nieporozumieniem spowodowanym niepotrzebnymi emocjami.
Życzę Ci, żebyśmy razem zasiadali w przyszłej Radzie Powiatu i zmienili oblicze tego Powiatu.
P.S. Darku w trosce o Twój wynik wyborczy radzę Ci, nie idź drogą byłego Burmistrza z PO, który przed wyborami założył, mi szereg spraw wyborczych a na końcu przegrał wybory.

Z wyrazami szacunku Twój kolega ze szkolnej ławy Piotr Słoka.

Banasik odpowiada na tę wypowiedź tekstem, który brzmi nieco jak apel o zjednoczenie i wspólną walkę jesienią podczas wyborów parlamentarnych:

Ws. wezwania do przeprosin i odpowiedzi Piotra Słoki.
Piotrze,
musisz wiedzieć, że cena jaką nasze środowisko, a ja w szczególności i moje dzieci płacę za walkę z przestępczością to przysyłanie trumny do biura, nielegalne przeszukanie policji, ciągłe anonimy włącznie z tekstami o identyfikowaniu naszych najbliższych celem ich eliminacji. Nie zdajesz sobie sprawy dlaczego przestępczość się tak szeroko rozwinęła, dlaczego nie była zwalczana, a niektórzy pozostawali bezkarni. Więcej. Są nimi nadal. Bo ktoś im na to pozwalał. Jak myślisz, dlaczego? Później rolnika oskarża się o publikowanie artykułów w gazetach, sądy po latach procesu skazują go z 212 kk. Uwierz mi, że dzieją się rzeczy, którym wiary nie dałbyś. I nie mają tej wiedzy ani dziennikarze, ani nikt inny. Wiesz dlaczego? Bo się nie żalę tylko walczę nawet wtedy gdy płacę za to cenę trumien czy bezprawnych przeszukań. Na końcu dotyka to moich dzieci. Więc zamilcz i nie kompromituj się więcej bo prawdziwa walka będzie odbywała się na jesieni gdzie albo dojdzie do radykalnych zmian, albo będą vendetty ze strony tych, którzy dzisiaj zamiast ścigać przestępców pytają się w toku czynności o nas – mnie czy moich przyjaciół. Ale nie odpuścimy. Nie będzie zgody na takie zdarzenia, że mordowana jest młoda dziewczyna, mama małego dziecka, przez wielokrotnie znecającą się fizycznie nad nią b. mężem, wszyscy doskonale wiwdzą co się stało, wykrzykuje to w oczy policjantom mama zamordowanej, a śledztwo dopiero wraca po wyborach dzięki współpracy z dziennikarzami.
Pomimo tego, że w pewnych obszarach zostały popełnione błędy w nominacjach. Wnikliwe sprawdzenie przyszło później. Niestety, niektorzy to wykorzystali. Teraz jest kwestia mądrości etapu. Refleksja jest, a głębokie zmiany powinny przyjść po październiku, wtedy gdy społeczeństwo nam zaufa i uda się zdobyć samodzielną większość. Pamiętaj, że czasami coś może być bardziej skomplikowane niż Ci się wydaje.
Pozdrawiam,
Darek Banasik

REKLAMA

6 thoughts on “Banasik wzywa do przeprosin. Słoka nie zamierza przepraszać

 1. W pisze:

  Trzeba bylo sprzedawac papierosy a nie pchac sie do polityki.wzrusza mnie ta historia do łez

 2. maskarada pisze:

  Masakra z tymi panami. Ja już im podziękuję. Bo jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o stołki? Ludzie, chodzi o proste (nie prostackie) działania. Konkrety, rzeczowy, wiarygodny, realny plan, zrozumiały dla każdego mieszkańca, Chodzi o rzetelne, transparentne postawy. Co Wy wyprawiacie? Czy Przewodniczący Rady MiG zamierza zrezygnować z mandatu radnego MiG i powierzonej funkcji przewodniczącego w przypadku zdobycia mandatu do Rady Powiatu? Proste pytanie, na które mieszkańcy chcą znać odpowiedź, a nie Wasze pseudo-przepychanki. Swoja drogą, jestem ciekaw konsekwencji działań. Skoro nie ma przeprosin, będzie proces w trybie wyborczym?

 3. Ekolog pisze:

  W czwartek ok. g. 22.30 po drodze między Odrowążem a Pardołowem jeździli w tę i z powrotem dwaj motocykliści. Potem wyjechali na drogę 42 i jechali obaj bez świateł. Wjechali na posesję w dolnej części Błaszkowa.Jeden z nich miał z przodu numer startowy z cyfrą 6. Widziało to kilku kierowców.
  Od kilku tygodni policja że Stąporkowa prześladuje po łajdacku przemieszczającego się po okolicy ekologa. Nie liczy się z odpowiedzialnością za przekraczanie uprawnień i kierowanie działań przeciwko niewinnej osobie. Tchórzostwo koneckich aktywistów ekologicznych czy sprzyjanie bardziej określonemu środowisku politycznemu niż naturalnemu nie pozwala im na zainteresowanie się tą sprawą? O remont tej drogi zabiega miejscowa grupka. Z informacji mieszkańców wynika, że motocykliści jeżdżą tamtędy bezkarnie po lesie bez reakcji policji na zgłoszenia. Co ciekawe, prześladowanie ekologa zaczęło się zaraz po likwidacji rady powiatu i objęciu zastępczej funkcji przez G. Pieca z PiS.

 4. AVE pisze:

  Panie Dariuszu niech się Pan nie przejmuje kiedyś obudzą Pana o 6,00 rano
  Panowie w kominiarkach.
  Dzieci to nie wciągaj w polityke i nie graj nimi na uczuciach innych obywateli.
  Najpierw trzeba być samemu w porządku aby móc pouczać innych.
  Atu c h u j sorry no bonus większość nas w przedziale wiekowym 35-55 zna Cię i to z tej nie najlepszej strony więc nie spinaj się szkoda zwieraczy

 5. ard pisze:

  Niech Pan Banasik pochwali się w jaki sposób zdobył maturę???

 6. AVE pisze:

  Niech pokaże swiadectwo ukończenia szkoły podstawowej ,
  To się zdziwicie jak długo można chodzić do podstawówki.

Dodaj komentarz