REKLAMA

Bawili się w hokej i zachęcali innych [wideo, zdjęcia]

Koneckiemu lodowisku, które co roku powstaje na Orliku przy ulicy Południowej daleko do pełnowymiarowej tafli do gry w hokeja, ale jak udowodnili w ostatnią sobotę zawodnicy Sokołów Końskie, Kojotów Suchedniów i Piranii Suchedniów można na nim z powodzeniem uprawiać tę dyscyplinę sportu. 

REKLAMA

„Hokej już tutaj bywał na Orliku. Mieliśmy zgodę w zeszłym roku i wcześniej by rozgrywać jakieś zawody w hokeja, ale to było incydentalne. Zdarzyło nam się to kilka razy dosłownie. To jednak pozytywne, bo wcześniej nie wiedzieliśmy czy to lodowisko wytrzyma, czy na nim można będzie używać takiego sprzętu i uderzać krążkiem. Jak się okazuje to jednak dobre lodowisko i można na nim grać jak widać z resztą na załączonym obrazku. Dzisiaj mamy taki piknik rodzinny, chociaż niestety dużo jest chorych – szczególnie wśród dzieci. Bo miało być więcej tych „Piranii” to drużyna dziecięca, ale jak widzimy bardzo dobrze sobie radzą” – opowiada Marek Mika, jeden z twórców drużyny Sokoły Końskie.

Hokejowy piknik w naszej gminie urządzono po raz drugi. Kilka lat temu podobną imprezę zorganizowano na zbiorniku wodnym w Sielpi (TUTAJ), a i wtedy i teraz chodziło głównie o dobrą zabawę. Na „Białym Orliku” grano mniejszą ilością zawodników, liczyła się przede wszystkim technika – zarówno jazdy, jak i operowania kijem. W miniturniej udział wzięły trzy drużyny –„Oprócz Sokołów jest tutaj drużyna Kojotów Suchedniów już bardzo z nami zaprzyjaźniona, są Piranie. Ze względu na dużą ilość chorób robimy taki pokazik trzech zawodników w polu, jeden bramkarz. Znane to jest na takich obiektach jak w Końskich, bo w Skarżysku już pełnym składem gramy. Próbujemy blisko domu coś zorganizować. Bierzemy też przykład z najlepszych wzorów, a te są w NHL – tam też gra się trzech na trzech na przykład jak są pokazowe mecze All Stars NHL.” – mówią Andrzej Ślifierz i Marek Mika z Sokołów.

REKLAMA

Naprzeciw siebie stawały dzieci i dorośli mężczyźni, przy czym często to Ci młodsi byli górą. Taki właśnie jest hokej. To dyscyplina, którą uprawiać może każdy. Do wstępowania do Sokołów zachęcają zawodnicy – wystarczy skontaktować się z kimkolwiek z drużyny. A hokej w Końskich o dziwo ma długą tradycję. Według członków niedawno powstałego Koneckiego Stowarzyszenia Hokeja na Lodzie „Sokoły”, historia tej dyscypliny na naszych ziemiach sięga nawet lat 50-tych ubiegłego wieku, kiedy to działał Klub Spółdzielczy Start mający sekcję hokejową. Można także dołączać do jedynej w regionie młodzieżowej drużyny – Piranii Suchedniów.   –„Jest to drużyna dla dzieci i młodzieży, dołączyć może każdy kto ma chęć, ma trochę umiejętności, a jak ich nie ma to nabędzie. Przede wszystkim wstęp jest wolny. Płacimy tylko za wstęp na lodowisku. Zajęcia są bezpłatne, a prowadzę je w każdą niedzielę na lodzie od godziny 10 do 11.30 plus trenujemy na łyżworolkach w sezonie letnim. Każdy chętny jest mile widziany, już od sześciu lat możemy zapraszać. Taki przekrój jest wiekowy – najmłodszy zawodnik ma lat 8, a najstarszy siedemnaście” – mówi Dariusz Mosiołek, trener w Orliczu Piraniach Suchedniów.

Do „Piranii” dołączać mogą zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Treningi odbywają się na lodowisku w Skarżysku-Kamiennej, a by znaleźć się w zespole wystarczy dotrzeć w niedzielę na obiekt lub skontaktować się w dowolny sposób z klubem Orlicz Suchedniów, „Piraniami” na Facebooku, czy trenerem Dariuszem Mosiołkiem.

Hokeiści z Końskich, jak i zaprzyjaźnionego Suchedniowa zapowiadają rozkwit tej dyscypliny w naszym regionie w najbliższych latach. U nas przysłużyć ma się temu zapowiadana od lat przez władze budowa pełnowymiarowego lodowiska. Wszystkich, którzy szukają sportu dla siebie zapraszamy do poznania tej pięknej, ogólnorozwojowej dyscypliny.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *