REKLAMA

Będzie druga tura w Końskich? Liderem Obratański [SONDAŻ, Wideo]

Od czwartku do niedzieli (11-14.10.2018) w gminie Końskie zbieraliśmy głosy do naszego sondażu dotyczącego tego kto zostanie burmistrzem Końskich. Wiele wskazuje na to, że w wyborach zwycięży obecny burmistrz Krzysztof Obratański.  Najprawdopodobniej dojdzie jednak do drugiej tury, ale bardzo wiele osób ciągle nie zdecydowało na kogo odda swój głos!

REKLAMA

Nasi pracownicy i współpracownicy sondaż przeprowadzili w dniach 11-14.10.2018 metodą uliczną na terenie miasta Końskie oraz we wsiach na terenie gminy Końskie (pytano mieszkańców miejscowości: Dziebałtów, Modliszewice, Rogów, Nieświń, Kazanów). Wyniki, które Państwu przedstawimy zostały sporządzone na podstawie 235 ankiet wypełnionych przez osoby, które zadeklarowały, że na pewno pójdą do lokalu wyborczego. Wśród nich znalazło się 118 kobiet i 117 mężczyzn.

Tak prezentują się wyniki naszego sondażu.

Zwycięzcą sondażu jest Krzysztof Obratański startujący z KWW Samorządni Ziemi Koneckiej K. Obratański. Wynik Obratańskiego to 34,46%. Wyborcami Obratańskiego są w 56% kobiety i w 44% mężczyźni.

REKLAMA

Na drugiej pozycji uplasował się Michał Cichocki startujący z Porozumienia Samorządowego TKN. Na Cichockiego chce głosować 22,12% wyborców. Wśród wyborców Cichockiego znajduje się 67% mężczyzn i 33% kobiet.

Trzecie miejsce w sondażu zajmuje Sławomir Marczewski startujący z ramienia komitetu SLD Lewica Razem. Wynik Marczewskiego to 7,65%. Wśród wyborców Marczewskiego znajdują się w 55% kobiety i w 45% mężczyźni.

Beatę Jakubowską startującą z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego popiera 6,38% głosujących. Elektorat Jakubowskiej to w 53% kobiety i w 47% mężczyźni.

Wynik Damiana Milczuszka startującego z KW Innowacyjny Samorząd to 5,53%.  Wśród wyborców Milczuszka znajduje się 61,5% kobiet oraz 38,5% mężczyzn.

Natomiast aż 23,8% ankietowanych ciągle nie wie na kogo zagłosuje już w najbliższą niedzielę 21 października.

Jeżeli jednak nie weźmiemy pod uwagę osób niezdecydowanych to wyniki sondażu prezentują się następująco: Krzysztof Obratański – 45,25%, Michał Cichocki – 29,05%, Sławomir Marczewski – 10,05%, Beata Jakubowska – 8,37%, Damian Milczuszek – 7,26%. 

Nie uwzględniając osób niezdecydowanych wyniki sondażu wyglądałyby jak powyżej.

Sondaż wykonano metodą uliczną, ujęta grupa: 235 osób deklarujących udział  w wyborach. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *