REKLAMA

Bezpieczeństwo – prezent dla babć i dziadków od policji

W piątek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich prowadzili profilaktyczne działania, które miały przypomnieć seniorom o kilku ważnych zasadach, dotyczących bezpieczeństwa. Akcja została zorganizowana z okazji dni babci i dziadka.

REKLAMA

Bezpieczeństwo dla seniorów od policji

Mimo licznych ostrzeżeń i apeli policji, seniorzy wciąż często dają się oszukać metodami na wnuczka, czy policjanta. Przez takich oszustów starsi ludzie tracą oszczędności życia.

REKLAMA

Funkcjonariusze chcą ich przed tym uchronić poprzez akcje informacyjne i broszurki. Ponadto edukowali na temat aplikacji Moja Komenda i Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i zachęcali do noszenia odblasków, w widocznych dla innych uczestników ruchu miejscach, gdy na zewnątrz robi się ciemno.

Mundurowi apelują, żeby seniorzy stosowali się do ich rad oraz kilku zasad bezpieczeństwa.

Poniżej znajdują się wskazówki, jak nie dać się oszukać metodami na wnuczka lub policjanta:

  • po odebraniu telefonu nie należy wpadać w panikę, spróbować opanować emocje i nie działać pod presją czasu, przez telefon, każdy może podawać się za inną osobę!
  • nie wypłacajmy gotówki, jeżeli mamy podejrzenie, że po drugiej stronie słuchawki mogą kryć się oszuści, nie wręczajmy gotówki osobom nieznajomym,
  • nie zostawiajmy starszych osób samych z tym problemem. Rozmawiajmy o różnego rodzaju zagrożeniach, które czyhają na seniorów. Informujmy ich o podobnych oszustwach, o których wcześniej słyszeliśmy lub czytaliśmy,
  • Nie informuj nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, czy kosztownościach, które masz w domu lub jakie przechowujesz w banku.
  • Pamiętaj! Prawdziwi policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy bądź zaciągnięcie kredytu.
  • W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy jak najszybciej powiadomić Policję telefonując pod numer 112.

Zdjęcia (KPP Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *