REKLAMA

WOŚP podarował aparat USG koneckiemu szpitalowi [zdjęcia]

Nowy sprzęt został podarowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy dla Świętokrzyskiego Centrum Reumatologii, znajdującym się w szpitalu w Końskich.

REKLAMA

We wtorek w Świętokrzyskim Centrum Reumatologii miało miejsce przekazanie aparatu USG, dedykowanego badaniom ultrasonograficznym układu mięśniowo-szkieletowego. Sprzęt podarowała Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jako niezbędny do prowadzenia nowoczesnej diagnostyki, przede wszystkim zapalnych chorób układu ruchu. Będzie on również wykorzystywany do badań prowadzonych w ramach Programu Diagnostyki Chorób Reumatycznych u Dzieci i Młodzieży.

REKLAMA

„Na podkreślenie zasługuje fakt, iż pozyskany aparat USG należy do najwyższej klasy urządzeń tego typu, co pozwala na wykonanie pełnego zakresu badań diagnostycznych oraz zabiegów terapeutycznych, przeprowadzanych pod kontrolą USG. Personel lekarski Świętokrzyskiego Centrum Reumatologii, dzięki systematycznemu szkoleniu w zakresie oceny ultrasonograficznej struktur układu ruchu, posiada odpowiednie kwalifikacje do wykonywania tego typu badań, będących w chwili obecnej integralną częścią procesu diagnostyczno-terapeutycznego, jakiego wymaga współczesne podejście do leczenia chorób reumatycznych. Możliwość korzystania z tak zaawansowanego urządzenia diagnostycznego, z pewnością przyczyni się do poszerzenia zakresu świadczeń udzielanych przez Świętokrzyskie Centrum Reumatologii pacjentom, cierpiącym na schorzenia reumatyczne” – czytamy na fanpage’u Zespołu Opieki Zdrowotnej w Końskich.

Zdjęcia – ZOZ w Końskich

REKLAMA

One thought on “WOŚP podarował aparat USG koneckiemu szpitalowi [zdjęcia]

  1. zzz pisze:

    jaki czas oczekiwania na badanie 2/3 lata no chyba że wizyta prywatna a badanie na sprzęcie szpitalnym to szybciej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *