REKLAMA

BohaterON – dzieci w Królewcu wysłały kartki powstańcom [zdjęcia]

W ramach ogólnopolskiej akcji „BohaterON – włącz historię!” uczniowie Szkoły Podstawowej w Królewcu wzięli udział w lekcjach historycznych poświęconych Powstaniu Warszawskiemu oraz mogli napisać kartki do żyjących powstańców.

REKLAMA

Celem programu BohaterON jest upamiętnienie i pomoc bohaterom powstania. Wzięcie udziału w akcji przez SP w Królewcu wiązało się z podjęciem szeregu przedsięwzięć mających na celu przybliżyć najmłodszym dzieje powstania warszawskiego. Uczniowie wzięli udział w dwóch pokazach multimedialnych przybliżających sylwetki niektórych bohaterów, na korytarzu szkolnym pojawiła się okolicznościowa, patriotyczna gazetka, a ósmoklasiści obejrzeli film pt. „Miasto 44”.

REKLAMA

Najważniejszym punktem projektu był konkurs plastyczno-historyczny pt. „Wyślij Kartkę dla Powstańca Warszawskiego”. W ramach tego konkursu uczniowie przygotowywali kartkę lub laurkę, redagowali słowa podziękowania i uznania za bohaterstwo czynów, adresowali do wybranego lub bezimiennego powstańca. Spośród 106 kartek zgłoszonych do konkursu wybrano najpiękniejsze i nagrodzono podczas uroczystego apelu szkolnego. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Wszystkie przygotowane przez uczniów kartki i laurki zostały wysłane do Fundacji SENSORIA, która rozprowadza je wśród żyjących bohaterów powstania warszawskiego. Uczniowie mają więc możliwość nawiązania kontaktu, przekazania słów wdzięczności bohaterom walczącym o wolność ojczyzny.

Koszt wysyłki kart dla powstańców oraz nagrody dla laureatów konkursu ufundowała rada rodziców. Szkolnym koordynatorem projektu była nauczycielka historii Magdalena Grzeszczuk.

Lista laureatów konkursu:

w kategorii klas 0-III:
-I miejsce – Radosław Nowacki kl. II
-II miejsce – Wiktoria Kuleta kl. I
-III miejsce – Mateusz Węgierek kl. II
w kategorii klas IV- VIII
-I miejsce – Magdalena Mikołajczak kl. VI b oraz Wiktor Piekarski kl. VI a
-II miejsce – Amelia Stępień kl. VIII
-III miejsce – Maksymilian Węgierek kl. IV.

Zdjęcia (Szkoła Podstawowa w Królewcu):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *