REKLAMA

Budowa ulicy Mostowej II wkracza w decydującą fazę! [wideo, zdjęcia]

Przebudowa ulicy Mostowej w Końskich wraz ze skrzyżowaniem z ulicami Zieloną i Młyńską, które ma mieć postać ronda to jeden z większych drogowych projektów realizowanych w ostatnim czasie przez gminę Końskie. Teraz wkracza on w końcową fazę – wylewana jest masa bitumiczna. 

REKLAMA

Przypomnijmy, że jakiś czas temu w ramach projektu mobilności miejskiej wyremontowano pierwszy odcinek Mostowej prowadzący od ulicy Wojska Polskiego, pod wiaduktem, aż do ulicy Zielonej. Teraz powstaje dalsza część tej ważnej drogi – rondo łączące ulice Zieloną, Młyńską i Mostową oraz dalszy ciąg traktu aż do ulicy Odludnej – to około 700 metrów niemalże od zera zbudowanej drogi.

Prace, które rozpoczęto w grudniu teraz powoli zmierzają już do szczęśliwego zakończenia, a zajmuje się nimi firma ALBUD z Oblęgorka. Obecnie na terenie inwestycji ułożone są już chodniki wraz ze ścieżkami rowerowymi, a drogowcy rozpoczynają wylewanie masy bitumicznej. Jak udało nam się dowiedzieć roboty mają szansę zakończyć się jeszcze przed lipcem. Byłoby to blisko trzy miesiące przed wyznaczonym granicznym terminem.

REKLAMA

Przypominamy, że koszt inwestycji to ponad 3,5 miliona złotych, w tym 60%, czyli prawie 2,2 miliona złotych to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz