REKLAMA

Końskie: Gmina stopuje budowę składowiska w miejscowości Wąsosz!

Włodarze gminy Końskie w prywatnych rozmowach od początku nie kryli niechęci do pomysłu budowy składowiska odpadów w miejscowości Wąsosz. Teraz wydaje się, że dzięki zastosowaniu sprytnego zabiegu gmina jest w stanie skutecznie opóźnić, a być może nawet uniemożliwić realizację tego zamierzenia. O problemie szeroko informowaliśmy TUTAJ

REKLAMA

Całe zamieszanie dotyczące możliwości powstania składowiska odpadów i przetwórni w miejscowości Wąsosz Przymiarki rozpoczęło się od opublikowania obwieszczenia burmistrza miasta i gminy Końskie o tym, że na prośbę firmy Eko-Life wszczęto procedurę administracyjną w sprawie wydania decyzji środowiskowych dotyczących takiej inwestycji. Mieszkańcy od początku są oburzeni – swoje działania zaczęli od nieprzychylnych publikacji w portalu społecznościowym , a obecnie trwa zbiórka podpisów pod petycją sprzeciwiającą się inwestycji. Wszyscy obawiają się powtórki z tego co działo się na składowiskach w Nowinach pod Kielcami, czy nieodległym Fałkowie.

REKLAMA

Wydane obwieszczenie w rzeczywistości oznacza tyle, że gmina przyjęła do wiadomości, iż jakiś przedsiębiorca chce zainwestować w tego typu działalność. Dalej do tej kwestii muszą odnieść się organy zajmujące się stricte tematyką środowiskową.

Dziś dowiadujemy się, że koneckie wodociągi złożyły do Wojewody Świętokrzyskiego wniosek dotyczący stanowienia strefy ochronnej dla ujęcia wody w Wąsoszu. Ujęcie to znajduje się natomiast niemal w bezpośrednim sąsiedztwie działki, na której miałoby znaleźć się składowisko. Obecnie służby wojewody są w trakcie procedowania tego wniosku. W związku z tym Burmistrz Miasta i Gminy Końskie wydał postanowienie o zawieszeniu postępowania w sprawie lokalizacji w tej miejscowości zakładu gromadzenia i przetwarzania odpadów – do czasu zakończenia procedury w/s strefy ochronnej.

O kolejnych krokach podejmowanych w sprawie będziemy Państwa informować na bieżąco.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *