REKLAMA

Burmistrz Pękala o niedziałających lampach przy rondzie w Radoszycach [wideo]

Przy okazji naszych publikacji dotyczących ukończenia przebudowy drogi wojewódzkiej 728 od Radoszyc do Łopuszna pojawiło się wiele komentarzy wskazujących na niedziałające oświetlenie drogowe. Burmistrz miasta i gminy Radoszyce Michał Pękala za naszym pośrednictwem zabrał w tej sprawie głos.

REKLAMA

Ostatnio komentarze czytelników, które piętnowały niedziałające oświetlenie pojawiły się pod naszym materiałem o otwarciu odcinka, na które nie zaproszono włodarzy gmin.

„Otwarcie to też sprawne oświetlenie, więc jak można odebrać coś, co nie jest skończone? Rondo dalej jest nieoświetlone… Może ktoś wie, kiedy zostanie oświetlone?” – pisze pani Karolina.

REKLAMA

„Wszystko super, tylko dlaczego oświetlenie nie działa?” – pisze pani Anna.

Burmistrz Michał Pękala postanowił wyjaśnić sytuację za naszym pośrednictwem. Wskazuje on tutaj na odmowę Polskiej Grupy Energetycznej, która wykazała błędy w dokumentacji projektowej.

„My na etapie wstępnym przygotowaliśmy dla naszych partnerów koncepcję, uważaliśmy, by była to bezpieczna droga, by miała oświetlenie. Kilka tygodni temu odbyło się zakończenie prac budowlanych, odbył się protokół przekazania, natomiast na początku października Zarząd Dróg Wojewódzkich przekazał gminie Radoszyce stosowną dokumentację odnośnie oświetlenia. Niezwłocznie, bo po 2-3 dniach przekazaliśmy tę dokumentację do PGE celem uruchomienia oświetlenia. Na początku stycznia PGE zamontowało stosowne liczniki i okazało się, że z dokumentacji, która była przygotowana tylko jeden odcinek jest optymalnie zrealizowany – od cmentarza w kierunku Radoski. Odcinki oświetlenia na naszym rondzie i w Mularzowie wymagają poprawy dokumentacji, bo pracownicy PGE stwierdzili, że była źle zaplanowana – oświadcza Michał Pękala.

Jakie jest więc rozwiązanie tej sytuacji? Burmistrz przyznaje, że możemy już tylko czekać.

„Nasi partnerzy z ZDW mają poprawić projekt i wtedy prześlemy do PGE celem uruchomienia oświetlenia w stu procentach” – dodaje burmistrz Radoszyc.

Trudno oszacować, kiedy możemy spodziewać się uruchomienia oświetlenia na odcinku DW 728 na całej długości od Radoszyc do Łopuszna. Kiedy już jednak to nastąpi mieszkańcy będą mogli się cieszyć w pełni bezpieczną, oświetloną drogą.  

REKLAMA

3 thoughts on “Burmistrz Pękala o niedziałających lampach przy rondzie w Radoszycach [wideo]

  1. Tomus pisze:

    A skomentuje może skrajnie twardą wodę w kranach mimo tego, że z pompą ogłaszał jaką mamy super stacje uzdatniania ?

  2. TylkoPytam pisze:

    Chętnie podeślę zdjęcia ze spłuczek w łazience. Żółty kamień grubości ok 1 cm po 2 latach. Czy ten człowiek w ogóle coś robi z tym czy tylko obiecuje?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *