REKLAMA

CKiAL Gowarczów rozpoczął wakacyjną akcję [wideo, zdjęcia]

Od pierwszego poniedziałku wakacji instruktorzy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie rozpoczęli akcję pod nazwą „Mobilne Wakacyjne Centrum Plenerowe”. Pierwsze zajęcia dla najmłodszych zorganizowano w Bębnowie. 

REKLAMA

„Mobilne Wakacyjne Centrum Plenerowe to akcja Centrum Kultury, które od trzech lat spotyka się z bardzo miłym przyjęciem w sołectwach. Dzisiaj mamy pierwszy dzień, jesteśmy w sołectwie Bębnów, gdzie przez trzy dni będziemy robić różne warsztaty dla dzieci i młodzieży: plastyczne, animacyjne, muzyczne. Pojawi nam się tutaj również malowanie przestrzeni sołeckiej. Musi być czas podsumowania akcji – w sobotę będziemy gościnnie na pikniku i będzie to podsumowanie tego trzydniowego spotkania” – mówi nam Małgorzata Żurawska z Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie.

REKLAMA

A chętnych do zabaw i kulturalnych zajęć w Bębnowie nie brakowało:

„Bardzo dobrze się bawiłem, jest bardzo spoko. Rysowaliśmy studnię marzeń, chłopcy grają w piłkę. Ja już od kilku lat biorę w tych spotkaniach udział. Zachęcam wszystkich do brania udziału w tego typu zabaw, co są tutaj w Bębnowie” – powiedział nam Janek.

„Tańczyliśmy, śpiewaliśmy, bawiliśmy się. Bardzo nam się podobają te zajęcia, chociaż jesteśmy tutaj pierwszy raz” – mówią Adam i Szymon.

Na trasie CKiAL w te wakacje są też kolejne sołectwa gminy Gowarczów, o czym mówi Małgrzata Żurawska:

„W następnym tygodniu będziemy gościnnie w miejscowości Ruda Białaczowska, następnie będziemy w Gowarczowie, kolejna miejscowość to Korytków, a na koniec niespodzianka, bo czekamy jeszcze na potwierdzenie. W tym roku było trochę spontanicznie, bo nie my pierwsi pytaliśmy, a sołectwa nas pytały kogo odwiedzamy. Harmonogram powstał, ale czekamy na informacje, bo mamy w gminie 16 sołectw i u każdego w jakimś stopniu chcielibyśmy się pojawić, bo to też jest ważne żeby wszystkie dzieci mogły z tego skorzystać” 

Całą akcję podsumuje festyn ku czci św. Rocha 15 sierpnia na terenie Gowarczowa. Wtedy to CKiAL zaprezentuje wszystko to co działo się w sołectwach podczas mobilnej akcji wakacyjnej.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *