REKLAMA

CKiAL Gowarczów zakończyło kulturowy projekt [zdjęcia]

Projekt „Spotkanie z kulturą z czterech stron świata” realizowany w ramach inicjatywy „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 Świętokrzyskie” w Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie dobiegł właśnie końca. Ponad 40 dzieci biorących udział w projekcie poszerzyło swoją wiedzę o kulturze zarówno naszej, słowiańskiej, jak i wywodzącej się z bardziej odległych regionów świata.

REKLAMA

„Chcąc podsumować całość naszych działań należy spojrzeć nieco dalej niż na to co się działo – wiele rzeczy dopiero zakiełkowało i w przyszłości będą tego niezwykłe efekty. Wyruszyliśmy w podróż po kulturze, którą napisał taniec, muzyka i śpiew” – opowiada Elwira Sibiga, dyrektor CKiAL Gowarczów.

REKLAMA

W warsztatach udział wzięło 42 uczestników. W ramach inicjatywy czekało ich wiele zajęć i wycieczek, podczas których poznawali zarówno najbliższe nam, jak i bardziej odległe kultury.

„Wyjazd do skansenu „Niebowo” pozwolił nam odkryć piękno i walory wsi, a także umocnił w przekonaniu, że ojczysta kultura jest najcenniejsza. Mając świadomość tego skąd wywodzi się kultura słowiańska mogliśmy skonfrontować ją z nowo poznanymi i tak w kolejnych warsztatach płynęliśmy w nieznane. Warsztaty tańca indyjskiego prowadzone przez Anitę Singh przybliżyły nam Subkontynent Indyjski, poznaliśmy stroje, zwyczaje, a bawiąc się w teatr poznaliśmy podstawowe kroki taneczne. Na pamiątkę każdy napisał swoje imię w języku Hindi” – opowiada dyrektor.

Projekt pozwolił także na zaproszenie wielu gości do Gowarczowa, którzy prowadzili zajęcia dla uczestników „Spotkania z kulturą z czterech stron świata”.

„Na naszej mapie znalazły się warsztaty instrumentalne prowadzone przez Michaela Jones, które zawiodły nas w rytmy afrykańskie, nauka podstaw gry na bębnach sprawiła, że powstał krótki utwór rytmiczny. Ostatnim wyzwaniem było odnalezienie pierwotnych technik śpiewu rozsianych po całym kontynencie. Ten magiczny świat przybliżył nam prowadzący warsztaty wokalne Michał E-Shu Szerląg” – dodaje Elwira Sibiga.

Warsztaty oficjalnie zakończone zostały w piątek 2 października, kiedy to dla uczestników przygotowano poczęstunek, wręczono dyplomy oraz upominki.

Zdjęcia (CKiAL Gowarczów):

REKLAMA

One thought on “CKiAL Gowarczów zakończyło kulturowy projekt [zdjęcia]

  1. Pingback: Koncert "Bębnowianek" w CKiAL Gowarczów | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *