REKLAMA

Co konecczanie wiedzą o Budżecie Obywatelskim? [wideosonda]

Budżet Obywatelski to inicjatywa gminy Końskie, w ramach której mieszkańcy głosują nad projektami inwestycji, a te, które otrzymają najwięcej głosów są finansowane przez samorząd w kwocie do stu tysięcy złotych. Sprawdziliśmy wiedzę przechodniów o tym przedsięwzięciu.

REKLAMA

Pytaliśmy konecczan czy wiedzą czym jest Budżet Obywatelski, a także co o nim sądzą. Dotychczas gmina Końskie corocznie finansowała pięć zwycięskich projektów, jednak na rok 2021 ze względu na sytuację epidemiczną ufundowane zostaną jedynie trzy z nich (więcej o tym – TUTAJ), stąd też nasze kolejne pytanie do przechodniów – czy to dobre posunięcie ze strony samorządu? Odpowiedzi znajdziecie w naszej wideosondzie.

Z uzyskanych odpowiedzi wydaje się, że część społeczeństwa wie czym jest i jak działa Budżet Obywatelski. Osoby te rozumieją także konieczność zmniejszenia liczby projektów na 2021 rok z powodu epidemii.

REKLAMA

Niestety, wydaje się, że to głównie młodzi ludzie nie wiedzą bądź ignorują istnienie samorządowej inicjatywy.

Harmonogram Budżetu Obywatelskiego 2021 nie został jeszcze ustalony, ale na pewno procedura będzie taka sama jak w poprzednich latach. Najpierw mieszkańcy będą zgłaszać zadania z listami poparcia. Następnie odbędzie się głosowanie. Zachęcamy do udziału w wybieraniu najlepszych Waszym zdaniem projektów – macie możliwość zadecydować o tym, co powstanie na terenie gminy Końskie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *