REKLAMA

Delegacja z Ukrainy przyjechała do gminy Fałków i powiatu koneckiego[zdjęcia]

We wtorek na terenie powiatu koneckiego gościła delegacja z Ukrainy z powiatu pohrebyszczańskiego. Miasto Pohrebyszcze na Ukrainie jest partnerskim dla gminy Fałków. 

REKLAMA

REKLAMA

 

W skład delegacji weszły następujące osoby: Oleksandr Pavlichenko, Oleksandr Kolotutskyi, Anton Savluk i Victor Lanovenko, natomiast powiat konecki reprezentowali: wójt gminy Fałków Henryk Konieczny oraz jej skarbnik Anna Wajnberger, starosta Grzegorz Piec, wicestarosta Wiesław Skowron, członek zarządu Jarosław Staciwa,

Goście, wspólnie z naszymi samorządowcami zwiedzili Prywatne Muzeum Ludowe w Adamowie oraz Zabytkowy Młyn w Kawęczynie. Oprócz tego goście mogą obejrzeć uroki Ziemi Fałkowskiej, na której stacjonują.

Samorządowcy z Fałkowa przygotowali dla nich wiele atrakcji oraz gościnne przyjęcie. Gmina Fałków i ukraińskie miasto Pohrebyszcze zostały partnerami w 2007 roku. Od tamtej pory mają miejsce cykliczne wyjazdy. Samorządowcy i mieszkańcy miejscowości z naszego regionu odwiedzają Ukrainę, a nasi wschodni sąsiedzi przyjeżdżają do Fałkowa.

Tym razem w przyjęcie przyjezdnych zaangażowali się także członkowie Zarządu Powiatu Koneckiego ze starostą na czele.

Zdjęcia [źródło: arch. Starostwo Powiatowe w Końskich]:

REKLAMA

2 thoughts on “Delegacja z Ukrainy przyjechała do gminy Fałków i powiatu koneckiego[zdjęcia]

  1. W Fałkowie pracuje więcej Ukrainców niż Polaków. Nikt nie chce pracować za najniższą krajową, Polacy żerują tylko na zasiłkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *