REKLAMA

Dni gminy Fałków już za nami! [wideo, zdjęcia]

Wczoraj odbył się duży festyn w fałkowskim parku z okazji dni gminy, przybyły tłumy! Podczas wydarzenia koncert dał zespół Classic!

REKLAMA

Imprezę rozpoczęło otwarcie parku Nordic Walking, podczas którego odbył się przemarsz grupy amatorów tego typu aktywności. Następnie ruszył interaktywny program dla dzieci, które miały naprawdę dużo frajdy podczas zabawy. Ważnym elementem dni gminy był I Festiwal Muzyki organowej w fałkowskim kościele, który ma się na stałe wpisać w tradycję tego wydarzenia – „W tym roku po raz pierwszy do tradycji gminy Fałków wszedł Festiwal Muzyki Organowej i właśnie pierwsza edycja tego festiwalu dzisiaj w kościele w Fałkowie o godzinie 17:00 się odbyła. Będą jeszcze dwie edycje w tym roku: w miesiącu sierpniu i we wrześniu” – opowiadał wójt gminy Fałków Henryk Konieczny. O godzinie 18:00 odbyła się inscenizacja obozowiska powstańczego, w którym obserwujący mogli obejrzeć pracę przy kowadle, przy wykuwaniu gwoździ, a także wytwarzanie ołowianych żołnierzyków.

W godzinach wieczornych odbyła się niezwykle klimatyczna Biesiada Cygańska. Jej uczestnikom czas umilały piosenki zespołu Cierheń. Następnie na scenę weszła gwiazda wieczoru. Dla przybyłych koncert dał zespół Classic. Widzowie byli zachwyceni i bawili się świetnie, co potwierdzały ich wesołe tańce.

REKLAMA

Tuż po koncercie disco polo odbył się pokaz Teatru Ognia Enzonda. Uczestnicy mogli oglądać niezwykłe i emocjonujące tańce z ogniem w wykonaniu profesjonalistów. Wydarzenie zwieńczyła zabawa taneczna z Grupą Records, podczas której do północy bawiło się naprawdę wiele osób. Podczas całej imprezy uczestnicy mogli spróbować przeróżnych smakołyków oraz oczywiście czermińskiego kugla – „Zawsze te Dni gminy Fałków są powiązane z kultywowaniem tradycji regionalnych, szczególnie kulinarnych. Co roku przygotowane są tu tradycyjne dania, jak kapusta z grochem, kapusta, tak zwana, na rzadko, pierogi, kugiel, na który oczywiście pani z Czermna ma certyfikat, także kugiel ten, nazwany czermińskim Z tego co ostatnio się dowiedziałem nawet, w Sandomierzu w restauracji Ojca Mateusza można zjeść kugiel z Czermna” – mówił Henryk Konieczny.

Bardzo duża frekwencja i widoczne setki, a nawet tysiące uśmiechów uczestników Dni gminy Fałków 2019 utwierdzają nas w przekonaniu, że impreza była wielkim sukcesem i mieszkańcy tych okolic będą czekać z niecierpliwością na kolejny rok.

Zdjęcia (Piotr Malinowski):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *