REKLAMA

Do zbiórki nakrętek dla Dagmary dołącza coraz więcej osób [wideo, zdjęcia]

Akcja zbiórki nakrętek dla Dagmary Michalskiej cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Organizatorzy zebrali już 30 worków z wypełnionego po brzegi serca, które stoi się przy budynku Starostwa Powiatowego w Końskich. Do zbiórki dołączyło niedawno Szkolne Koło Wolontariatu przy Zespole Placówek Oświatowych w Rogowie.

REKLAMA

Prezes TWPR Wszechnicy Koneckiej oraz uczniowie i nauczyciele ze Szkolnego Koła Wolontariatu przy Zespole Placówek Oświatowych w Rogowie z zebranymi nakrętkami

Dagmara Michalska z Jacentowa porusza się na wózku, cierpi na czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe. Kobieta jest podopieczną Warsztatu Terapii Zajęciowej w Końskich, gdzie poddaje się indywidualnemu programowi rehabilitacji, który obejmuje rehabilitację społeczną, ruchową, terapię zajęciową i pomoc psychologiczną. Dagmara wpadła na pomysł zbiórki nakrętek, aby zdobyć pieniądze na sprzęt, który ułatwi jej funkcjonowanie. Jej pomysł realizuje TWRP Wszechnica Konecka oraz WTZ. Nasz reportaż z udziałem Dagmary, który ukazał się w czerwcu można obejrzeć poniżej:

Przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Końskich znajduje się pojemnik w kształcie serca, do którego można wrzucać nakrętki. Organizatorzy zebrali już ponad 30 worków. Do akcji charytatywnej dołączyło też Szkolne Koło Wolontariatu przy Zespole Placówek Oświatowych w Rogowie z udziałem członków: Julii Myszkowskiej, Martyny Jedynak, Mai Chybińskiej i Jagody Walczyk. Zbiórkę zorganizowały nauczycielki: Anna Dzierzgwa, Magdalena Walczuk i Dominika Szymczyk. Po odbiór do Rogowa udał się prezes Wszechnicy Jarosław Staciwa.

REKLAMA

Wszystkich, którzy pragną się przyczynić do spełnienia marzenia Dagmary, gorąco zapraszamy do udziału w akcji. Dagmarze życzymy radości w drodze do spełnienia marzeń! – informuje Grzegorz Piec – Starosta Konecki.

Zdjęcia (Starostwo Powiatowe):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *