REKLAMA

Droga Końskie – Gowarczów zostanie wyremontowana. Pojawi się ścieżka rowerowa!

Dwa lata temu do Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach wpłynął wniosek dotyczący rozbudowy drogi wojewódzkiej 728 od Końskich do Gowarczowa zakładający przebudowę nawierzchni jezdni oraz utworzenie drogi rowerowej. Nieco ponad pół roku później, bo w maju 2019 roku Wojewoda Świętokrzyski wydał zezwolenie na realizację projektu. Od tamtej pory minęło niespełna półtora roku. Sprawdzamy, kiedy możemy spodziewać się poprawy jakości drogi na ponad 7-kilometrowym odcinku Końskie – Gowarczów.

REKLAMA

Już od 2018 roku na rzecz przebudowy i rozbudowy drogi wojewódzkiej 728 na odcinku Końskie – Gowarczów lobbował obecnie radny powiatowy, a wówczas pracownik Oddziału Dróg w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego Michał Cichocki. W październiku 2018 roku podpisał on wniosek dotyczący inwestycji.

REKLAMA

W maju 2019 roku Michał Cichocki informował w mediach społecznościowych o wydaniu pozytywnej decyzji przez Wojewodę Świętokrzyskiego, przybliżył także zakres prac, jakie miałyby zostać zrealizowane –„Z radością informuję, że 25 maja 2019 roku Wojewoda Świętokrzyski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej DW 728 od miejscowości Kornica do miejscowości Gowarczów. Inwestycja przewiduje kompleksową przebudowę drogi i skrzyżowań oraz nową asfaltowa ścieżkę rowerową” – mówił Michał Cichocki.

Cichocki zapytany także o termin realizacji inwestycji odpowiedział, że jej najlepsze finansowanie jest możliwe w nowej perspektywie Unii Europejskiej. Dziś te założenia potwierdził w rozmowie z nami Karol Rożek, Zastępca Dyrektora ds. Przygotowania i Realizacji Inwestycji Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Jednocześnie wskazał on na wagę inwestycji dla ŚZDW.

„Jest to planowane do realizacji w perspektywie od 2020 do 2027. Podczas ustalania budżetu na te lata jest to jedno z kluczowych zadań, które chcemy realizować” – informuje nas Karol Rożek.

Niemal pewnym jest więc scenariusz zakładający remont drogi wojewódzkiej 728 na ponad 7-kilometrowym odcinku nie później niż w przeciągu 7 lat. Na obecną chwilę nie jesteśmy w stanie powiedzieć, w którym roku konkretnie to nastąpi, a więcej wiedzieć będziemy po ustaleniu budżetu województwa świętokrzyskiego oraz Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Przypominamy, że obecnie na DW 728 na odcinku Końskie – Gowarczów remontowane są dwa mosty. Więcej o inwestycji znajdziecie TUTAJ.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *