REKLAMA

Drugi tydzień wakacji z WDK w Kornicy w kameralnym gronie [wideo, zdjęcia]

W Wiejskim Domu Kultury w Kornicy od 6 do 17 lipca trwają zajęcia organizowane dla najmłodszych z terenu sołectwa. Ze względu na epidemię może w nich brać udział jedynie pięć osób. Sprawdziliśmy, jak w ośrodku kultury przebiega drugi tydzień warsztatów.

REKLAMA

„W Wiejskim Domu Kultury w Kornicy, podobnie jak w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich, zaplanowaliśmy dla dzieci szereg różnych rozrywek, takich jak malowanie, śpiewanie, rysowaliśmy na zewnątrz kolorową kredą, lepiliśmy z gliny, pokazywaliśmy profesjonalne kręcenie różnych przedmiotów z balonów. Gramy w gry integracyjne, rozmawiamy, śmiejemy się, bawimy, nawet tańczymy” – mówiła nam Małgorzata Pasek, instruktorka MGDK Końskie.

REKLAMA

W zajęciach w WDK w Kornicy udział bierze pięcioro dzieci – podobnie jak w przypadku zajęć w Wakacyjnym Klubie Dziecka w koneckim Domu Kultury – na jednego instruktora przypada pięciu uczestników. Jest to ograniczenie wprowadzone ze względu na epidemię koronawirusa.

Większość zajęć prowadzona jest przez Małgorzatę Pasek, jednak na wakacyjne warsztaty w Kornicy zapraszani są także inni instruktorzy z MGDK Końskie. W minionym tygodniu byli to Paweł Stasiński – instruktor ceramiki oraz Aleksander Kopański – instruktor teatralny, który wcielił się w rolę klauna.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *