REKLAMA

Dużo pieniędzy dla Fałkowa i Rudy Malenieckiej na rewitalizację

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego rozstrzygnął konkurs rewitalizacyjny – dedykowany mniejszym miastom i miejscowościom – siedzibom gmin. Ponad 100 milionów złotych trafi do 26 gmin w regionie, w tym do Fałkowa i Rudy Malenieckiej.

REKLAMA

Do konkursu z działania „Rewitalizacja obszarów miejskich i wiejskich” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020 wpłynęły 62 projekty. Pozytywnie rozpatrzono 54 z nich, ale pieniędzy starczyło dla 26 wniosków. Najwyżej oceniono projekt gminy Szydłów, ale na konkursowym podium znalazły się także: gmina Fałków ze swoim projektem „Poprawa jakości życia mieszkańców Fałkowa poprzez rewitalizację zdegradowanych obszarów miejscowości” oraz gmina Ruda Maleniecka – „Kompleksowa rewitalizacja mająca na celu rozwiązanie problemów społecznych w Rudzie Malenieckiej”. Fałków z dotacji otrzyma 4 mln 175 tys. zł, a Ruda Maleniecka 4 mln 262 tys. zł.

REKLAMA

Na co gminy konkretnie przeznaczą pieniądze? Gmina Fałków wnioskowała o pieniądze na m.in. rewitalizację Fałkowa (park, plac zabaw, fotowoltaika, fosa), rewitalizację Muzeum Etnograficzno-Historycznego, drogi i chodniki. Część dotacji ma również trafić do Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska, Spółdzielni Mieszkaniowej oraz zajazdu na budowę tężni zewnętrznych. Ruda Maleniecka przeznaczy dotację na remont szkoły – w tym m.in. ocieplenie i remont boiska szkolnego, oświetlenie ciągu pieszo-rowerowego, który powstaje wzdłuż Drogi Krajowej 42 (więcej o tym TUTAJ) oraz wyposażenie powstającego przy Urzędzie Gminy Centrum Kultury. Pozostała część otrzymanej kwoty zostanie przeznaczona na mniejsze inwestycje.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *