REKLAMA

Duży sukces uczniów z Gimnazjum w Rudzie Malenieckiej [zdjęcia]

Drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie „Postaw na słońce” zajęli uczniowie z małego Gimnazjum w Rudzie Malenieckiej. To ich olbrzymi sukces!

REKLAMA

Uczniowie z Rudy Malenieckiej zajęli drugie miejsce w Polsce!

W ubiegłym roku szkolnym dziewięciu uczniów z 2 klasy Publicznego Gimnazjum w Rudzie Malenieckiej utworzyło zespół „Słoneczny Patrol” i wzięło udział w 3 edycji ogólnopolskiego konkursu prowadzonego przez Bank Ochrony Środowiska – „Postaw na słońce”. Na początku października w Ministerstwie Ochrony Środowiska w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs. Członkowie „Słonecznego Patrolu” ze szkoły w Rudzie Malenieckie zajęli w konkursie drugie miejsce. Realizowany w ramach konkursu projekt miał na celu upowszechnienie wśród młodych ludzi wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych płynących z wykorzystywania odnawialnych źródeł energii, w szczególności ogniw fotowoltaicznych. Uczniowie przedstawili praktyczne możliwości zastosowania takiej technologii w domach jednorodzinnych i promowali ją wśród lokalnej społeczności. Konkurs składał się z dwóch etapów: I – Energia słońca dla domu i II – Zarabiaj na słońcu.

REKLAMA

Liderem grupy w gimnazjum w Rudzie Malenieckiej była Dominika Pękala, pozostali członkowie grupy to: Dominika Biniek, Gabriela Pękala, Aleksandra Zawisza, Żaneta Słowik, Anna Czechowska, Jakub Janikiewicz, Dawid Łuczyński i Dawid Tymowski. Opiekunkami zespołu były dwie nauczycielki: Wioletta Flejterska oraz Dorota Zygmunt. Za zdobycie drugiego miejsca uczniowie oraz opiekunowie otrzymali tablety, natomiast nagrodą dla szkoły był model układu fotowoltaicznego. Nagrody laureatom konkursu wręczał m.in. Sławomir Mazurek, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska.

W wyjeździe na galę finałową do Warszawy uczestniczyli wszyscy członkowie „Słonecznego Patrolu”, opiekunki zespołu oraz dyrektor szkoły Urszula Piwowarczyk i wójt gminy Ruda Maleniecka Leszek Kuca, który ufundował uczestnikom projektu transport do Warszawy oraz bilety do Centrum Nauki Kopernik.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *