REKLAMA

Egzamin ósmoklasisty: język obcy. Opinie i komentarze [wideo]

Uczniowie klas ósmych szkół podstawowych w całej Polsce przystąpili dziś do egzaminu z języka obcego nowożytnego. Wśród 347 tysięcy zdających, z czego 690 z powiatu koneckiego, zdecydowana większość wybrała język angielski. Zapytaliśmy ósmoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Stąporkowie jak im poszło.

REKLAMA

„Pisałam z języka angielskiego. Nie był jakiś bardzo trudny, był porównywalny do próbnych, które wcześniej pisaliśmy. Myślę, że poszło mi dobrze, około 60-70% będę mieć na pewno” – mówiła nam Zosia.

„Oceniam arkusz tak 8/10, był dosyć trudny, ale napisałem wszystko. Oceniam się na 50%, może nawet więcej. Trzeba było napisać o tym, jak pomogliśmy w przeprowadzce i jaką niespodziankę zrobiliśmy koleżance wyprowadzającej się do innego miasta. Ja napisałem, że przygotowaliśmy dla niej obraz, który upamiętnia naszą klasę, oraz że pomogliśmy jej i jej rodzinie w pakowaniu” – opowiadał nam Patryk.

REKLAMA

Wytyczne sanitarne wprowadzone w związku z zagrożeniem epidemicznym wymagały specjalnego przygotowania szkolnych sal oraz zobowiązywały uczniów do zachowania odległości między sobą, a także noszenia maseczki aż do momentu zajęcia miejsca przy ławce.

Wyniki egzaminu zdający poznają do końca lipca. W powiecie koneckim najwięcej ósmoklasistów podeszło do sprawdzianu w gminie Końskie – 292, a najmniej w gminie Ruda Maleniecka – 21. W gminie Stąporków, w której dziś gościliśmy, arkusz rozwiązywało 134 uczniów.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *