REKLAMA

Emeryci z ZNP spotkali się na Dniu Kobiet [wideo, zdjęcia]

W środę w sali bankietowej Astoria na tradycyjnym święcie z okazji Dnia Kobiet spotkali się emerytowani nauczyciele zrzeszeni w koneckim oddziale Związku Nauczycielstwa Polskiego. Spotkaniu towarzyszyły: wręczenie okolicznościowych nagród, prelekcje dotyczące bezpieczeństwa oraz koncert. 

REKLAMA

We wstępie Grażyna Pluta, przewodnicząca Sekcji Emerytów i Rencistów w koneckim oddziale Związku Nauczycielstwa Polskiego przywitała wszystkich przybyłych i opowiedziała o tradycyjnym spotkaniu. W trakcie początkowych wystąpień nie mogło zabraknąć życzeń dla Pań od męskiej części związku i wzajemnie, bo przecież już niebawem świętujemy Dzień Mężczyzny. Przewodnicząca Pluta zapowiedziała też zespół, który zagrał tego dnia dla wszystkich przybyłych. –„Dzisiaj uprzyjemni nam czas zespół ze Skarżyska Kamiennej. Jest to zespół z pięcioletnim stażem, zdobywa już nagrody na wszelkiego rodzaju konkursach i bardzo się cieszę, że koleżanka Ania Tchórzewska, która jest kierowniczką tego zespołu przyjęła moje zaproszenie. Jest to zespół <<Perły z Lamusa>>” 

W spotkaniu emerytów i rencistów z ZNP uczestniczyło około 80 osób. Było nie tylko artystycznie, ale i edukacyjnie, bo specjalną prelekcję dotyczącą między innymi oszustw „metodą na wnuczka” dla naszych zasłużonych pedagogów poprowadził oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich Piotr Przygodzki.

REKLAMA

Podczas spotkania w specjalny sposób uhonorowano też dwie zasłużone dla koła postacie:  uczczono 90 urodziny Zenona Borkowskiego oraz 50-letnią przynależność do ZNP polonistki i rusycystki Barbary Stołowskiej-Stangierskiej. Do Sekcji Emerytów i Rencistów tego dnia włączono nowych członków: Jolantę Gregorczyk, Teresę Kuzdak, Marię Kos, Halinę Czechowicz, Marię Sobczyk, Danutę Cholewę oraz Małgorzatę Kaczmarek.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Emeryci z ZNP spotkali się na Dniu Kobiet [wideo, zdjęcia]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *