REKLAMA

Fair Play Końskie zwycięża przed własną publicznością! [wideo, zdjęcia]

Od tego sezonu mamy swój zespół w siatkarskich rozgrywkach. W Świętokrzyskiej IV Lidze Siatkówki mecze gra ekipa Fair Play Końskie, a po dwóch kolejkach jest liderem tych rozgrywek z dwoma zwycięstwami na koncie! W środę Fair Play w hali sportowej w Stadnickiej Woli pewnie pokonał GKS Nowiny. 

REKLAMA

„Inicjatywa była prosta. Mamy chłopaków, którzy od wielu, wielu lat grają w siatkówkę amatorsko, a że mamy możliwości by występować w lidze wojewódzkiej to szybko się skrzyknęliśmy, każdy wyraził chęć, każdy miał jakieś ambicje by coś pokazać.  Nie tylko w amatorskich turniejach w Końskich, w gminie i powiecie, ale mamy możliwości by występować na arenie wojewódzkiej […] Mamy na tę chwilę czternastu zawodników, szybko to poszło” – mówi Łukasz Lachowski, jeden z inicjatorów powstania zespołu Fair Play Końskie, a zarazem zawodnik.

Zanim zespół wystartował w lidze udało mu się pozyskać kilku sponsorów, gmina Końskie udostępniła siatkarzom obiekt by mogli trenować i grać we własnej hali –„Bardzo serdecznie chciałem podziękować panu burmistrzowi Krzysztofowi Obratańskiemu i panu Krzysztofowi Jasińskiemu. Dzięki nim możemy mieć tę halę do dyspozycji pod kątem treningów i meczów” – dodaje Łukasz Lachowski.

REKLAMA

Do kadry liczącej czternastu graczy ciągle można dołączać. Sztab Fair Play Końskie może do rozgrywek na bieżąco zgłaszać nowych siatkarzy –„Na treningi zapraszamy cały czas. Jeżeli ktoś ma chęci, ma umiejętności do gry to zapraszamy” – mówi Lachowski.

Zainteresowani powinni kontaktować się z Kamilem Świerczem odpowiedzialnym z zespole za rekrutację (TUTAJ). Za Fair Play Końskie już dwa mecze w IV Lidze organizowanej przez Świętokrzyski Związek Piłki Siatkowej. I oba zakończyły się zwycięstwami. W debiucie na wyjeździe nasi siatkarze 3:2 pokonali Orlicz Suchedniów. W środę we własnej hali Fair Play podejmowali GKS Nowiny i ponownie poradzili sobie znakomicie zwyciężając 3:0 – w setach 25:20; 26:24 i 25:20. Po tej wygranej konecka drużyna jest liderem rozgrywek siatkarskiej IV Ligi. Na uwagę zasługuje też spora liczba kibiców, którzy przybyli do hali sportowej w Stadnickiej Woli.

Następny mecz konecczanie zagrają na wyjeździe 24 października z GKS-em Góralem Górno.

Cel koneckiego siatkarskiego zespołu na najbliższe miesiące i sezony jest jasny: awans do III ligi. Tego też nowopowstałemu teamowi serdecznie życzymy!

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *