REKLAMA

Fałków: Wspomnieniem o żołnierzach i koncertem uczcili Święto Niepodległości [wideo, zdjęcia]

W gminie Fałków już w piątek odbyły się główne uroczystości związane z obchodami 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Cały Fałków ubrano w biało-czerwone flagi, a w piątek popołudniu lokalna społeczność mogła wziąć udział w podniosłym wydarzeniu. 

REKLAMA

Rozpoczęło się ono od pochodu na trasie kościół – cmentarz, w którym udział wzięli zainteresowani mieszkańcy, radni, uczniowie szkoły w Fałkowie, a na którego czele szli Przewodniczący Rady Gminy Piotr Gonerka oraz wójt gminy Henryk Konieczny. Celem było odwiedzenie dwóch historycznych grobów znajdujących się na fałkowskim cmentarzu – mogiły wszystkich poległych w regionie w trakcie I Wojny Światowej oraz Partyzantów poległych w walce z hitlerowcami w 1944 roku w miejscowości Rudzisko –„W miejscowości Rudzisko, która jest bardzo blisko, za kaplicą w Turowicach. Spoczywają tutaj żołnierze Narodowych Sił Zbrojnych. Proszę bardzo o złożenie wiązanki oraz zapalenie zniczy ku pamięci tych, którzy zginęli za wolność Polski

REKLAMA

Na wspomnianych grobach uczniowie złożyli znicze oraz wieńce, a następnie wszyscy udali się w drogę powrotną do Kościoła pod wezwaniem Świętej Trójcy. Tam o 16:00 rozpoczął się godzinny, znakomity koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia z Końskich. W artystycznym wydarzeniu udział wzięła spora grupa mieszkańców Fałkowa. Po koncercie odbyła się uroczysta msza święta.

Obchody Święta Niepodległości w gminie Fałków zakończy patriotyczna msza święta z pocztami sztandarowymi w Czermnie – rozpocznie się ona w poniedziałek o godzinie 11:00.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *