REKLAMA

Festiwal Pływacki na 15-lecie UKS Wodnik [wideo, zdjęcia]

Świetna zabawa i sportowe emocje towarzyszyły zawodom zorganizowanym w sobotę w koneckiej Pływalni Miejskiej na 15-lecie Uczniowskiego Klubu Sportowego Wodnik Końskie. Festiwal pływacki był doskonale zorganizowaną imprezą. 

REKLAMA

Rywalizowano w aż czternastu kategoriach, a impreza była objęta Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Końskie, odbyła się ona także dzięki wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Chodziło tutaj jednak o uczczenie 15-tych urodzin Uczniowskiego Klubu Sportowego Wodnik! –„Inicjatorem był p. Grzegorz Kubka, pierwszy wiceprezes naszego klubu. Jak wiadomo stało się to piętnaście lat temu. My jesteśmy kontynuatorami działania tego klubu i myślę, że stanęliśmy na wysokości zadania już i mam nadzieję, że będziemy to ciągnąć dalej. Nie zakończy się to na piętnastoleciu tylko klub będzie trwał dopóki nasz basen będzie istniał.” – opowiada nam Lech Sorbian, prezes UKS Wodnik.

Na ten moment w klubie pracuje trzech instruktorów pływania, a na zajęcia przychodzi około pięćdziesięciu dzieci. Są jednak plany rozwoju – przyjęcia większej liczby zarówno trenerów, jak i uczniów. Klub wychował wielu zawodników, którzy osiągali sukcesy na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej.

REKLAMA

Sobotnie zawody miały charakter towarzyski. Otworzyli je trzej burmistrzowie Końskich: Krzysztof Obratański, Marcin Zieliński i Krzysztof Jasiński. Potem kilkudziesięciu pływaków rywalizowało w różnych kategoriach: dzieci pływających z deską, dzieci i młodzieży roczników od 2001 do 2010, w sztafecie rodzinnej, czy kategoriach pływackich dorosłych. Następnie odbywały się dekoracje, a medale wręczali – prezes UKS Wodnik Lech Sorbian oraz radny powiatowy Marian Gąszcz.

Prezes Sorbian ma nadzieję, że jubileusz będzie dla klubu doskonałą okazją do rozwoju. –„Chcielibyśmy rozwinąć naszą działalność, przyjąć dodatkowych instruktorów i wydaje mi się, że wspólnie gdybyśmy się dogadali z gminą, z dyrekcją pływalni to jesteśmy w stanie rozwinąć ten klub, poszerzyć ofertę, zwiększyć liczbę zawodników i bylibyśmy liczącym się klubem w województwie. Myśmy zawsze traktowali ten nasz klub jako taki parafialny klub, bo w porównaniu z Ostrowcem, Kielcami, czy Starachowicami jesteśmy małym klubem, ale gdybyśmy połączyli siły to jesteśmy w stanie dorównać im i poziomem i liczebnością – o to przecież chodzi. Z naszej strony jest bardzo dobra wola i liczę na to, że i włodarze i koleżeństwo tutaj przystaną na ten nasz projekt.” – tłumaczył nam Lech Sorbian, prezes UKS Wodnik.

Konecki przedsiębiorca i lider SLD w regionie Robert Plech ufundował część nagród, a także ciepły poczęstunek dla uczestników imprezy. Główne wsparcie finansowane festiwalu pływania zapewnił Urząd Miasta i Gminy w Końskich.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *