REKLAMA

Folkowy i charytatywny festyn w Czarnieckiej Górze [wideo, zdjęcia]

W ostatnią sobotę w Czarnieckiej Górze odbył się festyn rodzinny, który zorganizowany został przez sołtysa Jakuba Dajczera, Stowarzyszenie Czarniecka Góra oraz burmistrza Stąporkowa. Mimo niepewnego początku impreza nabrała tempa. Organizatorzy zakładali, że podczas festynu będą prowadzić zbiórkę finansową na rzecz leczenia Dawida Młynarczyka. Niestety mężczyzna zmarł kilka dni wcześniej – postanowiono więc pieniądze przekazać jego najbliższym. 

REKLAMA

Wydarzenie miało miejsce na boisku w Czarnieckiej Górze. Podczas pikniku można było spróbować kiełbaski z grilla oraz domowych ciast. Dzieci mogły pobawić się z Hula Hop.

„Przede wszystkim konkursy dla dzieci. Później pojawią się też przejażdżki konne. Są stoiska okolicznych sołectw. Jest też kilka firm, między innymi firm kosmetycznych, firm gastronomicznych, dzięki czemu nie tylko te firmy się promują, ale również korzystają mieszkańcy na tego typu spotkaniach” – opowiadał sołtys Czarnieckiej Góry.

REKLAMA

Jedną z atrakcji była loteria fantowa, w której każdy coś wygrywał. Pieniądze zebrane na niej przeznaczone zostaną na rzecz rodziny zmarłego niedawno Dawida Młynarczyka (więcej o nim TUTAJ)- „Zorganizowanie takiego festynu polegało na tym, aby pomóc Dawidowi Młynarczykowi, który cierpiał na chorobę nowotworową, tym bardziej, że jest on naszym mieszkańcem, jego rodzina pochodzi z Czarnieckiej Góry i dlatego bardzo zależało nam na pomocy dla Dawida. No niestety informacje ostatnich dni były takie, jakie były, doszła do nas smutna wiadomość, że Dawid niestety zmarł, ale chcemy całą tę loterię fantową, którą dzisiaj będziemy organizować, przeznaczyć na pomoc rodzinie Dawida, bo to też jest dla nas ważne” – opowiadał Jakub Dajczer.

Czas podczas festynu umilał przybyłym zespół Mokrzaneczka, który wprowadził uczestników w klimaty folkloru. Ponadto wystąpiła też grupa Senioriada z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stąporkowie, która śpiewała tradycyjne polskie pieśni.

Zdjęcia (Piotr Malinowski):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *