REKLAMA

Filia PUP w Stąporkowie do likwidacji!? [wideo]

Zarząd Powiatu Koneckiego przymierza się do zlikwidowania filii koneckiego Powiatowego Urzędu Pracy, która mieści się w Stąporkowie. To może wiązać się ze zwolnieniami wśród urzędników zajmujących się obecnie rynkiem pracy. 

REKLAMA

„Obiecaliśmy w kampanii zmiany i po malutku doprowadzamy do zmian. Pewnych rzeczy nie da się zrobić szybko, prowadzimy działania zmierzające do tego by od 1 października została zlikwidowana filia Powiatowego Urzędu Pracy w Stąporkowie. Zostanie punkt, w którym będą się mogli bezrobotni rejestrować, ponawiać rejestrację. Także to co jest im niezbędne w Stąporkowie zostanie, a przez to, że zlikwidujemy filię będą duże oszczędności” – tłumaczy Grzegorz Piec, starosta konecki.

Obecnie prowadzone są symulacje jakie oszczędności wspomniane zmiany mogą przynieść. Na najbliższej sesji Zarząd Powiatu Koneckiego przedstawi radnym jakiego rzędu środki mogą zostać dzięki tym działaniom zaoszczędzone. Prawdopodobnie likwidacja filii może wiązać się także z reorganizacją pracy – „Docelowo jest w tej chwili zatrudnionych 10 osób. Chcemy by zostały tam 4 osoby by zapewnić ciągłość. Co z resztą? Część zostanie przeniesiona do Powiatowego Urzędu Pracy do Końskich, ale trzeba się liczyć z tym, że po malutku weźmiemy się też za reorganizację PUP w Końskich, bo bezrobocie spada w całym kraju i tu też trzeba się zastanowić nad jakimiś wyłączeniami, połączeniami referatów, bo tam też jest jak jest. Do Powiatowego Urzędu Pracy w Końskich się przymierzymy”  – mów starosta Piec.

REKLAMA

Najbliższa nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Koneckiego prawdopodobnie odbędzie się jeszcze w tym tygodniu i być może to właśnie na niej zostanie zaprezentowany projekt zmian. Radni zadecydują o jego akceptacji. Do tematu będziemy powracać.

REKLAMA

5 thoughts on “Filia PUP w Stąporkowie do likwidacji!? [wideo]

  1. I tak nikt nie pomagał wręcz utrudniał bezrobotnym . Brak empatii szacunku i traktowanie z pogarda petentów. Ciekawe jak te panie by szukały pracy czy tez będą się tak zachowywać. Ze spadkiem bezrobocia tez jest statystyka zakłamana gdyż bardzo dużo osób nie chcą zarejestrować ze względu na brak jakiegokolwiek papierka lub wyrejestrują gdy nie przyjmiesz ich oferty pracy nieważne czy jest w twoich kwalfikacjach ale tym samym spada bezrobocie i jest sukces PUP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *