REKLAMA

WIDEO: Sobota na Dniach Końskich z Dawidem Kwiatkowskim!

Od godziny 16:00 w Parku Miejskim w Końskich trwał sobotni festyn zorganizowany z okazji Dni Końskich. Jego zwieńczeniem był koncert Dawida Kwiatkowskiego. Wydarzenie przyciągnęło wielu mieszkańców naszego regionu, ale i gości – głównie nastoletnich, którzy przybyli do naszego miasteczka by wysłuchać występu swojego idola. 

REKLAMA

Dni Końskich to święto mieszkańców naszego regionu, ale i wszystkich jego przyjaciół. Podczas tego wyjątkowego czasu każdy może znaleźć coś dla siebie –„Przynajmniej raz w roku każdy zasługuje na to by spotkać się ze znajomymi, przyjaciółmi, krewnymi. Czasem by odwiedzić Końskie jako miasto swojego dzieciństwa, młodości jeżeli się stąd wyjechało i wraca tylko na wakacje. To jest taki czas, w którym muzyka, oferta naszych zakładów przemysłowych może być przedstawiona w formie ludycznej, zabawowej i jest uzupełnieniem tego czym żyjemy na co dzień. Mam nadzieję, że to będzie czas dobrze spędzony. A czego życzyć mieszkańcom na kolejny rok? Katalog naszych potrzeb i marzeń konecczan jest spory. Tak naprawdę to należy życzyć tego co jest najświętsze – świętego spokoju na nadchodzące tygodnie i miesiące. Zachowania umiaru, równowagi i życzliwości dla ludzi, która mam nadzieję będzie odwzajemniana” – mówił tuż przed rozpoczęciem Dni Końskich przed naszą kamerą Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

Wydarzenie ze sceny prowadzili Anna Wiaderna – pracownik Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich oraz dziennikarz radiowy Paweł Solarz. O 16:00 na scenie zaczęli prezentować się nasi lokalni artyści związani z MGDK oraz muzycy z miast partnerskich: Oroszlan na Węgrzech, Sali na Słowacji oraz Mohylewa Podolskiego na Ukrainie.

REKLAMA

O 17:00 burmistrz Końskich Krzysztof Obratański dokonał oficjalnego otwarcia święta gminy. Towarzyszyli mu inni samorządowcy oraz goście z miast partnerskich. Obecni byli między innymi: senator Jacek Włosowicz, przedstawiciel wojewody świętokrzyskiego Wiktor Kowalski, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Mariusz Gosek, starosta konecki Grzegorz Piec wraz z członkiem Zarządu Powiatu Koneckiego Jarosławem Staciwą, nasi wiceburmistrzowie Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński, politycy ze wspomnianych miast partnerskich, Przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich oraz radni gminni i powiatowi.

„Panie burmistrzu dziękuję za zaproszenie. Tak jak pan powiedział, że zdarzają się dni w ciągu roku gdzie jest czas na zabawę i rozrywkę. Serdecznie dziękuję za zaproszenie. Drodzy Państwo mam nadzieję, że dzisiejszy wieczór jak i jutrzejszy dzień będzie pełen radości, wielu doznań artystycznych, wypoczynku i zabawy” – mówił podczas otwarcia Dni Końskich senator Jacek Włosowicz.

„Życzę Państwu wszystkiego najlepszego w imieniu Zarządu Powiatu Koneckiego na te dwa dni. Bawcie się dobrze podczas tych międzynarodowych Dni Końskich, bo przecież jest międzynarodowa delegacja.  Życzę Państwu wiele zabawy, wiele dobrych wrażeń i do zobaczenia podczas festynu” – przemawiał Grzegorz Piec, starosta konecki.

„Dziękujemy za zaproszenie. Mamy nadzieję, że podoba Wam się nasz występ folklorystyczny. Udanej zabawy” – powiedział ze sceny Józef Belicky, burmistrz partnerskiego dla Końskich miasta Sal’a na Słowacji.

Temu co dzieje się na scenie towarzyszyły też atrakcje rozlokowane w Parku Miejskim. Była więc zapowiadana strefa Food Trucków z pachnącymi szaszłykami, burgerami, pysznymi naleśnikami czy goframi. Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszyły się atrakcje rozstawione w wesołym miasteczku. Na placu zwiedzać można było także ciekawe stoiska firm czy klubów sportowych. Przez cały czas można było też wspierać zbiórkę finansową na rzecz Sebastiana Makowskiego – niepełnosprawnego konecczanina, który walczy o budowę domu bez barier, który choćby w małym stopniu pozwoli mu się usamodzielnić. Na festynowym placu znaleźć można było wolontariuszy z identyfikatorami i specjalną puszką. Wolontariuszy będziemy mogli spotkać także w niedzielę!

W Bibliotece Publicznej w Końskich o godzinie 17:30 miała miejsce inauguracja wystawy koneckiej artystki Elżbiety Musiał pt.”W stronę grafiki”. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Relację z otwarcia wystawy zaprezentujemy Państwu w osobnym materiale.

Około 18:00 sceną zawładnęła folkowa grupa Sal’an ze Słowacji oraz rockowy zespół The False z Węgier. O 19:00 zagrali laureaci muzycznego show radiowej „Trójki”, czyli konecki band Hash Cookie. 

Tuż przed 20:00 zaprezentowana została drużyna KSSPR Końskie. Na scenie pojawili się więc prezes klubu Piotr Bocheński, szkoleniowiec Robert Napierała oraz kilkudziesięciu zawodników.

Na koniec soboty na Dniach Końskich koncert dała gwiazda dnia, czyli uwielbiany przez nastolatków Dawid Kwiatkowski. Warto dodać, że już od wczesnych godzin porannych w Końskich na swojego idola czekała spora grupa fanów, którzy przyjechali do nas z całej Polski! Rekordzistka w śpiworze czekała od 2:30 w nocy z piątku na sobotę!

A już w niedzielę od 16:00 kolejne atrakcje przy Domu Kultury w Końskich. Czekają nas między innymi: wręczenie najważniejszych gminnych nagród – Koneckich Gloriett; show kabaretowe w wykonaniu Marcina Dańca; koncert rodzimej wokalistki Dominik Wróbel oraz gwiazdy dnia – grupy Brathanki.

Relacje wideo i zdjęciowe z Dni Końskich na bieżąco będą mogli Państwo znaleźć w tkn24.pl. 

Koncert Hash Cookie, Dawid Kwiatkowski (Paulina Adamczyk):

Zdjęcia z inauguracji wystawy Elżbiety Musiał (Piotr Malinowski):

Zdjęcia z przebiegu festynu (Paulina Adamczyk):

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *