REKLAMA

OFICJALNIE: Agata Binkowska i Łukasz Świerczyński powalczą o Sejm!

W sobotę miała miejsce konwencja Koalicji Polskiej PSL, czyli ruchu stworzonego na potrzeby jesiennych wyborów do Sejmu i Senatu RP przez Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Kukiz’15. Na konwencji poznaliśmy jedynki na listach, a kilka godzin później dowiedzieliśmy się także kto będzie walczył o głosy spośród mieszkańców z naszego regionu. Na listach znajdziemy Agatę Binkowską oraz Łukasza Świerczyńskiego. 

REKLAMA

Od lewej Agata Binkowska i Łukasz Świerczyński

Nie znamy jeszcze numerów na liście wspomnianych kandydatów, ale nazwiska te oficjalnie ogłosił szef PSL w woj. świętokrzyskim Adam Jarubas w mediach społecznościowych –„[…] Nie mogło mnie zabraknąć dziś, na spotkaniu z kandydatami w Końskich – dobra rozmowa i dyskusja przed wyborami ???? #KoalicjaPolska #Wybory Polskie Stronnictwo Ludowe Ps. Mamy 2 świetnych kandydatów z tego powiatu: Agata Binkowska @ŁukaszŚwierczyński. Trzymamy kciuki:-)” – napisał na Facebooku Jarubas.

Agata Binkowska związana jest z gminami Radoszyce i Słupia Konecka. W poprzedniej kadencji była członkiem Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. Przez lata pracowała w Starostwie Powiatowym w Końskich, obecnie jest dyrektorem w Urzędzie Miejskim w Kielcach oraz radną wojewódzką.

REKLAMA

Łukasz Świerczyński to rodowity stąporkowianin. Świerczyński obecnie związany jest z Powiatowym Urzędem Pracy, w poprzedniej kadencji był radny Rady Powiatu Koneckiego. To wyborczy fighter – na jesieni osiągnął znakomity wynik w walce z Dorotą Łukomską o fotel burmistrza Stąporkowa. Na Świerczyńskiego zagłosowało aż 3467 osób (47% spośród wszystkich, którzy poszli tego dnia na wybory). Obecnie pełni także funkcje radnego Rady Miejskiej w Stąporkowie.

REKLAMA

One thought on “OFICJALNIE: Agata Binkowska i Łukasz Świerczyński powalczą o Sejm!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *