REKLAMA

Fundacja 'Złoty Grosz’ zbiera środki na Dzień Dziecka na Onkologii dzięcięcej

Fundacja „Złoty Grosz” ma swoją siedzibę w Mościskach Dużych w gminie Radoszyce. Organizacja dobroczynna otworzyła internetową zbiórkę środków na zorganizowanie Dnia Dziecka dla dzieciaków z kieleckiego oddziału onkologii. Link do niej znajdziecie TUTAJ.

REKLAMA

REKLAMA

Fundacja, z racji zbliżającego się święta najmłodszych, postanowiła zorganizować pacjentom Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Kielcach Dzień Dziecka.

– „Kochani, wielkimi krokami zbliża się czerwiec, a dla kogo jest to najważniejszy miesiąc, a w sumie tylko jeden dzień? Tak….dzieciaki KOCHAJĄ ten dzień!!!! 🙂 1 czerwca!!! To ich święto i mają prawo je świętować jak tylko chcą.

Jednak nie wszyscy na tę „swobodę” mogą sobie pozwolić. Są dzieciaki , które ten dzień spędzą z dala od dmuchanych zamków, waty cukrowej, karuzeli…często ze łzami w oczach i grymasem na twarzy z powodu bólu. Ale często tak jest na tym oddziale, który się nazywa ONKOLOGIA I HEMATOLOGIA DZIECIĘCA.

Możemy to zmienić, nie na zawsze, nie na długo, ale chociaż na ten jeden dzień, dzień 1 CZERWCA” – można przeczytać w opisie zbiórki online (pisownia oryginalna).

Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup zabawek, gier, ale też opasek, czapek czy turbanów dla chorych dzieci. Zbiórkę możecie wesprzeć online TUTAJ, a więcej na temat fundacji „Złoty Grosz” możecie dowiedzieć się na ich stronie internetowej TUTAJ.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *