REKLAMA

Gmina Fałków zachęca do akcji sprzątania świata z okazji Dnia Ziemi

Wójt gminy Fałków zaprasza mieszkańców, uczniów, grupy nieformalne oraz wszystkich zainteresowanych, do udziału w akcji wspólnego sprzątania świata. Działanie organizowane jest w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Ziemi.

REKLAMA

W ramach akcji samorząd zachęca do posprzątania ogólnodostępnych miejsc, przydrożnych rowów i innych publicznych przestrzeni z zalegających różnego rodzaju pozostawionych odpadów.

REKLAMA

Wszystkim chętnym osobom oraz koordynatorom grup, dla których czystość otoczenia nie jest obojętna, zostaną wydane w Urzędzie Gminy (pokój 101) rękawice, worki do zbierania odpadów plastikowych, szklanych oraz innych. Wszystkie chętne osoby proszone są o przekazanie informacji do Urzędu Gminy w Fałkowie (tel.: 44-787-35-35 wew. 201)  o uczestnictwie, celem przygotowania odpowiedniej ilości rękawic i worków.

Po zakończeniu sprzątania przez mieszkańców czy też zorganizowane grupy i przekazaniu informacji do Urzędu Gminy o lokalizacji i ilości zebranych worków z odpadami, gmina Fałków zapewni sukcesywny odbiór odpadów ze wskazanych miejsc. Akcja będzie trwać od 14 do 28 maja.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *