REKLAMA

Gmina Fałków zakupi busa do przewozu niepełnosprawnych dzieci [wideo]

Gmina Fałków jako jedyna w powiecie koneckim otrzymała dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na zakup busa, który od grudnia ma dowozić niepełnosprawne dzieci z terenu gminy do szkół.

REKLAMA

„W tym roku gminie Fałków udało się pozyskać sto tysięcy złotych dofinansowania na zakup nowego busa do przewozu osób niepełnosprawnych. Dzięki tej inwestycji będziemy mogli przewozić nasze niepełnosprawne dzieci do SOSW w Baryczy, bo obecnie ośmiu naszych mieszkańców uczy się w tej szkole, sześcioro jest zakwaterowanych w bursie szkolnej, natomiast dwoje jest codziennie dowożonych z naszej gminy do szkoły” – opowiada nam Paweł Pękala, przedstawiciel Urzędu Gminy w Fałkowie.

Obecnie gmina dysponuje starym, wyeksploatowanym pojazdem. Środki udało się pozyskać z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości 70%. Oznacza to, że gmina przeznaczy na ten cel około 140 tysięcy złotych. Samorządowcy liczą, że nowy bus zostanie zakupiony do końca listopada.

REKLAMA

zdjęcie poglądowe

W celu zakupu busa trwa już drugi przetarg. Podczas pierwszego nie wpłynęła żadna oferta ze względu na czas realizacji do końca października. Modyfikacja terminu prawdopodobnie przyniesie oczekiwany przez przedstawicieli gminy skutek.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *