REKLAMA

Pielgrzymi z Końskich dotarli do Częstochowy [zdjęcia]

Konecka grupa 43. Pieszej Pielgrzymki Radomskiej, która w niedzielę wyruszyła z Końskich (relację wideo z wyjścia znajdziecie TUTAJ) dotarła już do Częstochowy. Przedstawiamy informacje i zdjęcia z finałowego dnia podróży konecczan.

REKLAMA

Przed godziną 8:00 pielgrzymka z Końskich wyruszyła z noclegu w Kłobukowicach. Po drodze do Częstochowy zatrzymali się w Mstowie, a następnie na Przeprośnej Górce. Przed 14 dotarli na Jasną Górę oddali pokłon przed Maryją Częstochowską. Msza odbyła się na Wałach Jasnogórskich o godzinie 15:30.

REKLAMA

Najlepiej przebieg ostatniego dnia relacjonują zdjęcia, które przedstawiamy Państwu poniżej. Pątnikom z Końskich gratulujemy natomiast wytrwałości w drodze na Jasną Górę!

Zdjęcia:

REKLAMA

5 thoughts on “Pielgrzymi z Końskich dotarli do Częstochowy [zdjęcia]

 1. Wicher pisze:

  Może należałoby przy okazji napisać, ile Częstochowa na tym zarabia?

 2. Mirek pisze:

  Po co się chodzi z pielgrzymką do Częstochowy?Biskup Długosz na Jasnej Górze wygłosił kazanie w którym mówił że biskup powinien być jak ,,miłosierny ojciec” dla księży pedofilów i potraktować ich jak synów marnotrawnych,przyjąć ich,wybaczyć,zwpomnieć o tym co złego zrobili i dać szansę.To po to dzieci i młodzież chodzą na pielgrzymkę?

 3. Wicher pisze:

  Kościół jako organizacja religijna jest w dziejach autorem masowych zbrodni na tle ideologicznym. Mord jest zaszczepiany wyznawcom jako obowiązek wynikający z pryncypialności. Daje on przekonanie o słuszności brutalnych metod i zaślepienie sprawców mordu i rzesz współsprawców. Żadna wiara nie jest warta poświęcania innego człowieka. Taka wiara nie jest wartością, ale jedynie zaślepieniem człowieka, który potrzebuje czegoś co szybko zastąpi rozum.

 4. Jaś pisze:

  A ty Wicherku, ile na tym straciłeś że się tak zapytam? Co do grzechów kościoła, to daje im dwadzieścia lat (jedno pokolenie) i tak jak w innych krajach kościoły będą świecić pustkami. Niestety, ci którzy mieli krzepić wiarę i być jej przykładem dokonali samozaorania. Założenia były dobre (dziesięć przykazań) gorzej z wykonaniem.

Dodaj komentarz