REKLAMA

Gmina Końskie chce rozbić bank. W planach mnóstwo remontów dróg [wideo, zdjęcia]

Remonty, budowy i przebudowy za blisko 18 milionów złotych chce wykonać gmina Końskie w 2022 roku przy wsparciu środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Urzędnicy z koneckiego magistratu złożyli do państwowego programu osiem wniosków, które sumarycznie mają przynieść prawie 13 milionów złotych dofinansowania! Które odcinki mają zostać przebudowane? O tym poniżej. 

REKLAMA

„Kiedy rysują się szanse to byłoby grzech nie spróbować ich wykorzystać. W ogłoszonym przez rząd naborze na rok 2022 w ramach funduszu dróg samorządowych zgłosiliśmy projekty ośmiu zadań drogowych, o których dofinansowanie się będziemy ubiegać. Ich łączna wartość to prawie 18 milionów złotych z prawie 13 milionami złotych oczekiwanego dofinansowania”  – mówi Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Najdroższy projekt to budowa ulicy Żeliwnej w Kornicy, a powiązana z nią jest budowa ulicy Rzemieślniczej w tej miejscowości. Te dwie drogi sumarycznie miałyby kosztować ponad 8 milionów złotych. Skąd taka kwota?  To trakty zaplanowane na terenach inwestycyjnych miasta i gminy Końskie i muszą być one wykonane w technologii odpowiedniej dla transportu wysokotonażowego.

REKLAMA

Duże środki gmina Końskie chce pozyskać na przebudowę ulic na osiedlu Polskiego Czerwonego Krzyża –„Będziemy chcieli poddać kompletnej przebudowie drogi na jednym ze starszych osiedli domów jednorodzinnych, tj. na Osiedlu PCK, Żeromskiego, Mickiewicza. Będziemy też chcieli zbudować dwie nowe ulice – jedną w Końskich. To taka uliczka, która powstała z podziałów po dawnym PGR-ze z dawnych dróg gruntowych. Ona łączy ulice Gimnazjalną z ulicą Piłsudskiego. Tam jest już zabudowa mieszkaniowa i warto tym ludziom ułatwić życie” – tłumaczy burmistrz Obratański.

Kolejna nowa droga pojawić ma się w Nowym Kazanowie. Aplikacje do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg uzupełnia zadanie polegające na kompleksowej budowie chodników na Osiedlu Jana Pawła II w Końskich. Trakty piesze mają otrzymać takie ulice jak: Wyszyńskiego, Sykulskiego i Popiełuszki.

Obecnie trwa nabór wniosków o dofinansowania. Kiedy tylko pojawi się lista dróg zakwalifikowanych do dotacji z pewnością ją Państwu przekażemy.

REKLAMA

3 thoughts on “Gmina Końskie chce rozbić bank. W planach mnóstwo remontów dróg [wideo, zdjęcia]

  1. Dariusz pisze:

    A co z łącznikiem SZABELNIA Górny Młyn

  2. bikom pisze:

    A czy poza Końskimi i ciągłymi remontami tam coś jeszcze w powiecie się planuje, bo powiat to nie tylko Końskie.

  3. Numer1 pisze:

    A droga w Nałęczowie, teraz po budowie kanalizacji to będzie maskara, nie wspominając o całym odcinku Nałęczów – Proćwin, droga w dziurach i łatach???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *