REKLAMA

Gmina Końskie wyremontuje razem z powiatem pięć dróg [zdjęcia]

Gmina Końskie udzieliła powiatowi koneckiemu wsparcie w wysokości niemal miliona złotych na remont dróg powiatowych. Poprawie ulegnie pięć odcinków jezdni na terenie gminy Końskie. 

REKLAMA

Największy zakres (i największa kwota) to przebudowa drogi do Wąsosza – jest to inwestycja o wartości prawie 600 tys. złotych.

REKLAMA

„Niestety, nie udało nam się przekonać właściciela drogi do przebudowania jej w całości, więc odcinek w ulicy Browarnej od kościoła św. Anny do zjazdu do Izabelowa (wzdłuż cmentarnego muru) będzie jeszcze musiał poczekać, podobnie, jak bardzo oczekiwana przy tej drodze ścieżka rowerowa” – mówi burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański.

Nową nawierzchnię uzyska także ostatni, kilkusetmetrowy odcinek przed kilkoma latami przebudowywanej drogi Kopaniny – Radomek w miejscowości Trzemoszna. W Końskich przebudowana zostanie ulica Stoińskiego, ważna nie tylko dla mieszkańców, ale i dla całej społeczności I LO oraz użytkowników Hali Sportowej. W Modliszewicach ulica Gasińskiego w części północnej zyska chodnik, co przełoży się na bezpieczeństwo dla pieszych.

Wymienione drogi będą współfinansowane przez gminę Końskie i powiat konecki w stosunku pół na pół.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *