REKLAMA

Gmina Radoszyce zakończyła projekt dotyczący przebudowy stacji uzdatniania wody

Gmina Radoszyce zakończyła projekt pod nazwą. „Przebudowa stacji uzdatniania wody wraz z budową sieci kanalizacji sanitarnej na terenie Gminy Radoszyce”. To projekt realizowany w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w ramach operacji „Gospodarka wodno-ściekowa”, poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”.

REKLAMA

Zadania podzielone były na 2 etapy. Pierwszy obejmował budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Radoska – Pyszna Górka. Drugi natomiast przebudowę stacji uzdatniania wody w Radoszycach. Mieszkańcy gminy do tej pory korzystali z 30-letniej stacji która, nie spełniała swojego zadania. W wodzie znajdowało się dużo kamienia oraz siarczanów. Nowoczesna stacja o którą zabiegał burmistrz Michał Pękala stworzona została z myślą o użyciu najnowszej technologii nanofiltracji. Choć inwestycja nie jest dostrzegana gołym okiem, to możemy ją docenić w każdym gospodarstwie domowym, przy zwykłych codziennych czynnościach, mających wpływ na  komfort oraz zdrowie.

REKLAMA

Całkowita wartość inwestycji to kwota w wysokości 3 093 450,00 zł, natomiast wnioskowane dofinansowanie to 1 323 871,00 zł.

Materiał wideo o przebudowie stacji uzdatniania wody w Radoszycach przygotowaliśmy już jakiś czas temu. Możecie zobaczyć go poniżej:

 

REKLAMA

One thought on “Gmina Radoszyce zakończyła projekt dotyczący przebudowy stacji uzdatniania wody

  1. Mam tylko jedno pytanie. Skoro wszędzie wójt trabi że mamy taką super wodę, to niech wytłumaczy dlaczego woda z kranu ma nadal 35 stopni twardości w skali niemieckiej?
    Dla niewtajemniczonych powyżej 30 kończy się skala i oznacza to już że woda jest nie tyle co twarda, a znacznie twarda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *