REKLAMA

Gowarczów: Mieszkańcy Rogówka z dostępem do gazu. Znamy dalsze plany gazyfikacji gminy [wideo]

Mieszkańcy sołectwa Rogówek w gminie Gowarczów mogą już składać do urzędu gminy wnioski o podłączenie się do nowo wybudowanego gazociągu. Wiemy także, które sołectwa prawdopodobnie zostaną zgazyfikowane jako następne.

REKLAMA

„Z tego miejsca chciałbym podziękować sołtysom, radnym za pomoc, którą służyli swoim mieszkańcom w wypełnianiu ankiet. Zrobiliśmy takie badanie wewnętrzne ilu mieszkańców chce gazyfikacji naszej gminy. Tutaj oczekiwania przerosły nasze możliwości i tych chętnych jest bardzo dużo. W tym momencie współpracujemy z gazownią, była analiza opłacalności, gdzie może on być założony” – mówi nam wójt gminy Gowarczów Stanisław Pacocha.

Odcinek gazociągu poprowadzony jest przez sołectwo Rogówek do początku miejscowości Brzeźnica. Cały fragment ma długość 2 kilometrów.

REKLAMA

Całość inwestycji realizuje Polska Spółka Gazownictwa, co oznacza, że budowa gazociągu nie obciąża gminnego budżetu.

„Tutaj żadnych kosztów nie ponosimy. To jest najlepsza wiadomość dla gminy. To tylko nasze starania, zabiegania sołtysów, radnych, taka dobra współpraca i chęć, żeby mieszkańcom gminy ułatwić dostęp podłączenia się do gazu” – dodaje Stanisław Pacocha.

Z informacji, które przekazuje nam Stanisław Pacocha gaz dla mieszkańców sołectwa Rogówek zacznie być dostarczany przed końcem kwietnia, a mieszkańcy już mogą składać wnioski o podłączenie się do sieci gazowej.

Jak dotąd w gminie zgazyfikowane są miejscowości Gowarczów, Bębnów, Komaszyce, Miłaków i Morzywół. Wójt jednak liczy, że budowa kolejnych nitek gazociągu w gminie Gowarczów nie będzie ustępować.

„Myślę, że następnym sołectwem, które będzie zgazyfikowane będzie Brzeźnica. Mam już też obiecane, że do Kamiennej Woli nitka powstanie” – mówi nam wójt Gowarczowa.

Gdy tylko pojawią się nowe informacje na temat dalszego gazyfikowania gminy Gowarczów na pewno o tym Państwa poinformujemy.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *