REKLAMA

Gowarczów: Zgarnij 7 tysięcy na swoją społeczną inicjatywę!

Gmina Gowarczów rozpoczyna projekt „ZaPLANujMY”. Każdy mieszkaniec w ramach działań może otrzymać środki w wysokości nawet 7 tysięcy złotych na swoją inicjatywę społeczną. Pierwsze spotkanie konsultacyjne miało miejsce w minioną niedzielę.  Szczegóły oraz formularz konkursowy znajdziecie na stronie jednostki – TUTAJ, a także w siedzibie Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie. 

REKLAMA

W niedzielę odbyło się spotkanie wprowadzające do konkursu na inicjatywy lokalne Dom Kultury + „ZaPLANujMY”. Podczas wydarzenia przedstawiono uczestnikom w jaki sposób można ubiegać się o środki na zrealizowanie pomysłu. W konkursie zostanie wyłonionych od 3 do 7 inicjatyw (zgłoszonych przez grupy nieformalne, stowarzyszenia, młodzież, dorosłych), które będą miały do dyspozycji od 3 do 7 tysięcy złotych na ich realizację – na całym etapie realizacji CKiAL oferuje wsparcie konsultacyjne, osobowe i rzeczowe. Wyłonione w konkursie działania będą realizowane w okresie od sierpnia do października b.r. na terenie gminy.

REKLAMA

Spotkanie otworzyła dyrektorka Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie Elwira Sibiga-Gärtner, którra przedstawiła wyniki przeprowadzanej przez ostatnie tygodnie diagnozy potrzeb kulturalnych mieszkańców gminy Gowarczów. Zasady programu Narodowego Centrum Kultury i samego konkursu omówił animator Adam Radosz. Bardzo ciekawą częścią spotkania był warsztat inspiracyjno-motywacyjny gościa specjalnego Klaudiusza Zawady (sołtys Zamarsk, Sołtys Roku 2017, społecznik, inicjator wielu wspaniałych inicjatyw na terenie swojej miejscowości). Uczestnicy spotkania mieli możliwość dopytać o szczegółu konkursu ale również wypróbować sił we współdziałaniu podczas małych zadań warsztatowych w trakcie spaceru trasą nordic walking (Gowarczów/Komaszyce).  Na placu sołeckim czekała integracyjna cześć wydarzenia oraz niespodzianka w postaci personalizowania podkładek pod kubek.


W konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy gminy Gowarczów grupy formalne i nieformalne, organizacje pozarządowe, liderzy, osoby prywatne, bez względu na wiek; zwani dalej „Autorem” (reprezentowane przez minimum 2 osoby w tym przynajmniej jedna pełnoletnia). Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie pomaga w wypełnieniu aplikacji konkursowej oraz udziela wszelkich informacji poprzez konsultacje mailowe, telefoniczne lub osobiste w dniach od 07 czerwca do 17 czerwca w godz. 10:00-17:00 (nr telefonu 48 6724395).
 
Termin realizacji pomysłu kulturalnego – 30 lipca do 13 listopada 2021r.
Koszty realizacji jednego pomysłu kulturalnego, nie wyższe niż 7000 zł brutto

Zgłoszenie do konkursu (Formularz zgłoszeniowy), podpisany imieniem, nazwiskiem i adresem Autora, należy przesłać/dostarczyć w terminie do dnia 18 czerwca 2021:
-drogą mailową na adres: [email protected] lub
-osobiście: w biurze Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie do godz. 18.00 dnia 18 czerwca 2021 z dopiskiem: nazwa projektu DK+ Inicjatywy lokalne

Szczegóły oraz formularz konkursowy znajdziecie na stronie jednostki – TUTAJ, a także w siedzibie Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie. 

Przypominany „ZaPLANujMY” to projekt Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie na inicjatywę kulturalną mieszkańców gminy Gowarczów dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021.

Zdjęcia (Gmina Gowarczów):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *