REKLAMA

Grecka przygoda stąporkowskiej młodzieży [zdjęcia]

Program Erasmus + po raz kolejny otwiera nowe horyzonty przed uczniami z terenu powiatu koneckiego. Tym razem w Grecji uczą się, pracują oraz zwiedzają wychowankowie popularnej „Górki” ze Stąporkowa. 

REKLAMA

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych imienia Stanisława Staszica w Stąporkowie już drugi tydzień przebywają w Rethymno, które znajduje się w środkowej Krecie. Piękne, zabytkowe miasto eksplorują w wolnych chwilach, ale przede wszystkim kształcą się w swoich zawodach, a także doskonalą umiejętności językowe.

REKLAMA

Technicy logistycy, handlowy i informatycy odbywają czterotygodniowe praktyki. Łącznie to 23 uczniów stąporkowskiej szkoły średniej.  Działania, które realizują finansowane są ze środków unijnych w ramach projektu Erasmus+ „W kierunku zawodowego sukcesu”.  Pobyt na Krecie jest idealną okazją, aby kształtować kompetencje kluczowe, tj. porozumiewanie się w języku obcym, kompetencje społeczne, przedsiębiorczość.

Uczniowie po pracy aktywnie wykorzystują czas wolny, eksplorując Rethymno, ciesząc się słoneczną grecką pogodą. Popularnością wśród młodzieży cieszy się hotelowy basen, na którym chętnie po pracy spędzają czas. Mają też okazje między innymi spróbować znakomitej, greckiej kuchni.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Grecka przygoda stąporkowskiej młodzieży [zdjęcia]

  1. […] Półwysep Peloponez stał się celem uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Końskich. W ramach programu Erasmus+ w tym pięknym zakątku Grecji odbywają oni staże. Przypomnijmy, że na greckiej Krecie są podopieczni Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie (o tym TUTAJ).  […]

  2. […] trzeci wyjazd z tej szkoły na grecką wyspę. Pierwszy miał miejsce we wrześniu ubiegłego roku nasz materiał o tym, a drugi w marcu tego roku nasza […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *