REKLAMA

Groził sąsiadce, że ją zabije. Strzelał z broni w jej mieszkanie

Policjanci z Komisariatu Policji w Radoszycach zatrzymali 63-latka, który we wtorek groził pozbawieniem życia jednej z mieszkanek gminy Radoszyce. Ponadto mężczyzna strzelał z broni w jej mieszkanie. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem, a grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA


We wtorek mieszkanka gminy Radoszyce poinformowała mundurowych, że sąsiad groził jej pozbawieniem życia. Wszystko zaczęło się w godzinach popołudniowych, gdy kobieta wyszła na spacer z psami. W pewnym momencie na jej drodze pojawił się sąsiad, którego zachowanie wskazywało na to, że jest pod wpływem alkoholu. Mężczyzna był agresywny i zaczął odgrażać 55-latce, że ją zastrzeli.

„Gdy kobieta wróciła do swojego mieszkania usłyszała strzały oraz dźwięk tłuczonego szkła. Jak się okazało, agresor strzelał z broni w mieszkanie 55-latki, o czym świadczą uszkodzenia od kul powstałe w elewacji budynku” – relacjonuje podkom. Sylwia Sobczyńska z KPP w Końskich.

REKLAMA

Wezwani na miejsce funkcjonariusze zatrzymali 63-latka, a w jego mieszkaniu zabezpieczyli dwie jednostki broni w tym tzw. „samoróbkę”, na którą mężczyzna nie posiadał pozwolenia. Oprócz broni do depozytu trafiło również 35 sztuk amunicji. Badanie stanu trzeźwości 63-latka wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty groźby karalnej oraz nielegalnego posiadania broni i amunicji. Grozi mu teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *