REKLAMA

Poseł Szejna pyta o liczbę kapelanów w naszym regionie

Poseł na Sejm RP Andrzej Szejna, który pochodzi i jest związany z konecczyzną, a niedawno otworzył biuro poselskie w Końskich złożył 8 grudnia interpelację dotyczącą ilości zatrudnionych kapelanów w województwie świętokrzyskim.

REKLAMA

Wraz z Andrzejem Szejną interpelację składała posłanka Katarzyna Kotula. Jak czytamy w dokumencie, powodem jego złożenia są pytania obywateli na temat zatrudnianych duchownych i kapelanów, którzy utrzymywani są z pieniędzy podatników.

REKLAMA

Szejna i Kotula kierują do prezesa Rady Ministrów pytania o liczbę duchownych bądź kapelanów zatrudnionych w: Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służbie Celnej, Służbie Więziennej, Krajowej Administracji Skarbowej, wojsku i szpitalach.

Posłowie chcą otrzymać odpowiedź wskazującą liczbę duchownych i kapelanów zatrudnionych w wyżej wymienionych jednostkach w województwie świętokrzyskim na umowę o pracę, zlecenie lub umowę o dzieło. Pytają także o to, czy dopuszczalna jest inna forma ich zatrudniania. Jeśli tak – ilu takich duchownych jest w naszym województwie.

Jak czytamy na stronie rządowej, odpowiedź na interpelację jest udzielana w terminie nie dłuższym niż 21 dni od jej otrzymania. Interpelacja nr 16281 posłów Szejny i Kotuli wpłynęła 8 grudnia, a została wysłana 15 grudnia. Jak udało nam się ustalić, autorzy jeszcze nie otrzymali odpowiedzi.

REKLAMA

8 thoughts on “Poseł Szejna pyta o liczbę kapelanów w naszym regionie

 1. A moze zapytałbym się o przyspieszenie kolejki do Końskich że mamy do 2030 czekać.Czemu nie zapytasz PolRegio oddział świętokrzyski nie kupi hybrydy?to są ważne rzeczy a nie będziesz się religia zajmował.

 2. A może posioł Szejna odpowie ilu ubeków pobiera emerytury w oj. świętokrzyskim i powiecie koneckim o które tak uparcie walczy z kolesiami z z nieboszczki pzpr, wstrętny czerwony baronek z Izabelowa. Wstyd panie Szejna.

  • Wolę wielebnych uczących systemu wartości-szacunek dla życia, miłość do bliźniego można tak wymieniać bez końca. Służby państwa tak też zasługują na szacunek a nie aparatczyki partyjne i czerwona zaraza, lewactwo i lgbt itp.

 3. A co on dobrego dotąd zrobił dla Polaków ? Zyje jak pączek w maśle , NIC ,kompletnie NIC nie wytwarza , my podatnicy na niego pracujemy , co jakis czas rzuci jakims nikomu nie potrzebnym tematem i udaje ze jest to komuś do szczescia potrzebne.
  A ta jego lewica powinna być już dawno zdelegalizowana jako kontynuatorka zbrodniczej PZPR .
  Człowiek – wydmuszka.
  Ja bym się wstydził tak żerować na społeczenstwie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *