REKLAMA

Grzegorz Piec z wotum zaufania i absolutorium [wideo, zdjęcia]

W czwartek w Starostwie Powiatowym miała miejsce absolutoryjna sesja Rady Powiatu Koneckiego. Zgodnie z oczekiwaniami koalicyjni radni zadecydowali o przyznaniu staroście Grzegorzowi Piecowi zarówno wotum zaufania, jak i absolutorium. Radni zdiagnozowali też największy problem z jakim powiat konecki będzie mierzył się w najbliższych latach – to ogromnie zmniejszona liczba uczniów w szkołach średnich. 

REKLAMA

Sesja rozpoczęła się od przyjęcia porządku obrad oraz informacji o pracy między sesjami Zarządu Powiatu Koneckiego, którą wygłosił starosta Piec. Następnie miała miejsce debata nad stanem powiatu, która poprzedza głosowanie nad wotum zaufania. Tutaj aktywnymi radnymi byli: Beata Zbróg z Samorządnych Ziemi Koneckiej oraz przewodniczący Zbigniew Kowalczyk z Nowego Powiatu. Na ich pytania, dotyczące głównie oświaty odpowiadał starosta Piec.

Okazuje się, że w najbliższych latach koneckie szkoły średnie będą borykać się z ogromnym niedoborem uczniów. Wystarczy powiedzieć, że w tym roku przyjmą one około 900 absolwentów podstawówek, a za dwa lata tych absolwentów będzie zaledwie nieco ponad 300.

REKLAMA

Następnie miało miejsce głosowanie nad wotum zaufania dla starosty koneckiego Grzegorza Pieca i Zarządu Powiatu Koneckiego – 15 radnych było za, 5 wstrzymało się od głosu (to Bogdan Soboń, Marian Król, Czesław Kurcbart, Dorota Duda i Beata Zbróg), radny Paweł Pękala był nieobecny. Identycznym wynikiem zakończyło się głosowanie nad absolutorium dla Zarządu Powiatu Koneckiego z tytułu wykonania budżetu 2021. 

Po nim starosta Grzegorz Piec skierował kilka słów do radnych –„Z tego miejsca w imieniu swoim i kolegów z Zarządu pragnę bardzo podziękować radzie za absolutorium i wotum zaufania. Cieszę się w imieniu zarządu, że nie ma żadnego głosu sprzeciwu. Możemy się spierać, bo każdy ma inne wizje na to jak powinien funkcjonować powiat, ale ważne, że chcemy by ten powiat działał jak najlepiej. Dziękuję dyrektorom jednostek podległych, bo gdyby nie Wy,  to też to funkcjonowanie byłoby bardzo trudno. Bardzo chcę podziękować kolegom z Zarządu Wiesławowi, Darkowi, Jarkowi za to, że zawsze w trudnych sytuacjach mogę na nich liczyć, a zeszły rok 2021 przez pandemię był bardzo trudnym rokiem. Wiemy doskonale jak ciężko było przeprowadzić starostwo, jednostki, szpital, DPS-y przez ten czas, w którym przyszło nam się mierzyć z wrogiem, którego nie było widać. Był czas narzekania, że zamykamy się przed mieszkańcami, że nie ma obsługi. Tu był czynnik ludzki – jeżeli się załoga rozchorowała nie byliśmy w stanie tych ludzi obsłużyć, a i wpuszczenie ich do urzędu też było zagrożeniem i dla nich i dla pracowników. Dziękuję, że byliśmy razem i że udało się bez większego szwanku doprowadzić do sytuacji, że dziś możemy mówić o pandemii, a nie musimy tego przeżywać. Dziękuję naczelnikom, kierownikom i pracownikom starostwa, bo bez tych ludzi tak naprawdę nie byłoby o czym mówić. Mamy dobrze wyszkoloną kadrę, wspaniałych pracowników. Ja staram się by zarabiali jak najlepiej. Taka też była wola rady by pracownicy dobrze zarabiali. Dziękuję p. sekretarzowi. A na sam koniec zostawiłem sobie ministra finansów – te kwiaty pragnę przekazać na ręce pani skarbnik – jeszcze raz wszystkim bardzo dziękuję” – przemawiał starosta Grzegorz Piec.

W dalszej części sesji miał miejsce blok głosowań – między innymi nad raportem finansowym dotyczącym szpitala, ale i petycją mieszkańców miejscowości Przybyszowy w gminie Końskie, którzy proszą zarząd o remont drogi powiatowej wiodącej do ich miejscowości, która jest w opłakanym stanie. Na koniec radni dyskutowali w „sprawach różnych”.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Grzegorz Piec z wotum zaufania i absolutorium [wideo, zdjęcia]

  1. Sławek pisze:

    Tak naprawdę to jest towarzystwo wzajemnej adoracji, Zarząd, Cała czapka naczelników i nieuprzejmych urzędników no i Rada Powiatu wzajemnie pijąca sobie z dziubków. A koszty utrzymania tego towarzystwa niech każdy się zastanowi ?

  2. M pisze:

    Ja mu tak ufam jak kręcącemu się nocą po parku typowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *