REKLAMA

I LO najlepsze w Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego [zdjęcia]

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich odbył się XIX Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Koneckiego. Najlepszymi drużynami zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców zostały ekipy z I Liceum Ogólnokształcącego w Końskich.

REKLAMA
REKLAMA

Zawody zostały rozegrane 27 i 28 lutego w Mechaniku. Do turnieju zgłosiło się 12 dwuosobowych drużyn dziewcząt i chłopców ze szkół ponadpodstawowych:  ZSP nr 1 w Końskich, ZSP nr 2 w Końskich, ZSP nr 3 w Końskich, I LO w Końskich, II LO w Końskich oraz ZSP w Stąporkowie.

REKLAMA
REKLAMA

Uroczystego otwarcia zawodów dokonali dyrektor ZSP nr 1 w Końskich Beata Jakubowska oraz naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Krzysztof Stachera. W pierwszym dniu do rywalizacji przystąpiły dziewczyny. Rozgrywały one mecze w czterech grupach, z których do ćwierćfinału awansowały po 2 najlepsze drużyny z każdej grupy. Po zaciętej rywalizacji w grach ćwierćfinałowych i półfinałowych w wielkim finale spotkały się drużyny z ZSP nr 2 w Końskich i I LO w Końskich.

Kategoria dziewcząt:
I miejsce – I LO w Końskich w składzie: Zuzanna Mularczyk i Małgorzata Łabendowicz, opiekun Renata Gałązka-Skowron
II miejsce – ZSP nr 2 w Końskich : Weronika Bąbik i Karolina Mularczyk, opiekun Małgorzata Kowalczyk.
III miejsce – ZSP nr 3 : Paulina Hendel i Olga Wilk, opiekun Piotr Kowalski.

W drugim dniu rywalizowali ze sobą chłopcy. Zawody rozpoczęły się od minuty ciszy upamiętniającej tragicznie zmarłego Dawida Jakubowskiego, ucznia I LO w Końskich, który rok wcześniej wygrał w tym turnieju. W tegorocznym finale zmierzyły się ze sobą dwie drużyny z I LO, trzecie miejsce zajęła ekipa z ZSP nr 1.

Kategoria chłopców:

I miejsce – I LO w Końskich: Szymon Ratuszniak i Łukasz Pałka, opiekun Piotr Deszczyński.
II miejsce –  I LO w składzie: Filip Wołowiec i Krystian Stachera, opiekun Piotr Deszczyński
III miejsce – ZSP nr 1 w Końskich w składzie: Sebastian Bujakowski i Wojciech Wysokiński, opiekun Rafał Sobczyk.

Wszystkie drużyny w kategorii dziewcząt i chłopców, które zajęły miejsca od 1 do 3 otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Końskich.

Zdjęcia (archiwum ZSP nr 1 w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *