REKLAMA

Interwencja straży do pożaru mieszkania w gminie Słupia Konecka [zdjęcia]

Wczoraj około godziny 12:00 w miejscowości Czerwona Wola-Kolonia w gminie Słupia Konecka doszło do pożaru kuchenki elektrycznej oraz okapu w budynku mieszkalnym. Na miejsce została wezwana straż pożarna.

REKLAMA

Fot. OSP Wilczkowice

„Starsza pani wstawiła sobie olej na kuchenkę elektryczną. Olej się nagrzał, wykipiał, od tego zapalił się okap. Jeden z mieszkańców, mężczyzna, za pomocą 6-kilogramowej proszkowej gaśnicy ugasił ogień. Jak przyjechało OSP konieczne było już tylko przewietrzenie pomieszczeń i sprawdzenie miejsca pożaru kamerą termowizyjną” – relacjonował nam starszy kapitan Mariusz Czapelski, oficer prasowy PSP Końskie.

Dzięki przytomnemu zachowaniu właściciela, który podjął skuteczną próbę gaszenia pożaru za pomocą gaśnicy, nie doszło do większych strat. Sytuacja była już prawie opanowana w momencie przybycia na miejsce straży. Działania przybyłych jednostek polegały na zabezpieczeniu terenu działań, sprawdzeniu pomieszczeń za pomocą miernika wielogazowego, jak również sprawdzeniu miejsca pożaru kamerą termowizyjną oraz przewietrzeniu mieszkania.

REKLAMA

Fot. OSP Wilczkowice

W akcji wzięły udział jednostki z JRG Końskie, OSP Słupia Konecka, OSP Wilczkowice oraz OSP Pilczyca. Na miejscu zdarzenia obecni byli także policjanci.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *