REKLAMA

Inwestycja za przeszło 9 mln zł! Koliszowy niebawem będą skanalizowane [wideo, zdjęcia]

Tak wielkie inwestycje małe gminy realizują bardzo rzadko. Już niebawem rozpocznie się proces kanalizowania miejscowości Koliszowy w gminie Ruda Maleniecka. Prace pochłoną przeszło 9 mln złotych, a gmina nie mogłaby sobie na nie pozwolić, gdyby nie zewnętrzne dotacje. 

REKLAMA

„Dobiegają końca prace związane z dokumentacją dt. budowy sieci kanalizacji w miejscowości Koliszowy. Natomiast sama inwestycja rozpocznie się początkiem przyszłego roku. Jak tylko warunki pogodowe będą sprzyjające to wykonawca wejdzie na plac budowy” – mówi Leszek Kuca, wójt gminy Ruda Maleniecka.

REKLAMA

Skanalizowanie miejscowości Koliszowy kosztować będzie rekordowe dla gminy Ruda Maleniecka ponad 9 mln 200 tysięcy złotych. To kilkukrotność rocznego budżetu tej jednostki. Bez zewnętrznych dotacji na pewno do tych robót by nie doszło  –„Inwestycja jest realizowana z różnych źródeł. Częściowo będzie to finansowane ze środków unijnych, ale i z dotacji z programu 'Polski Ład’. Również zostaną przeznaczone na to środki jako wkład własny z budżetu gminy” – dodaje wójt Kuca.

W sumie z sieci korzystać ma ponad 250 domów.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *