REKLAMA

IV Dni Hotelarstwa i Turystyki w Ekonomiku [wideo, zdjęcia]

IV Dni Hotelarstwa i Turystyki miały miejsce w środę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Końskich. Tym razem skupiono się na podróżowaniu na rowerze oraz naszym pięknym regionie.

REKLAMA

„Każdy zawód przygotowuje jakiś jeden, dwa dni, który poświęcony jest kształceniu w danym kierunku. Tak jest z zawodem ekonomisty, informatyka. Przy okazji staramy się zainteresować zawodami młodzież gimnazjalną.” – mówiła nam o organizowaniu dni poszczególnych zawodów w tej placówce Małgorzata Muszczyńska, nauczycielka przedmiotów hotelarsko-turystycznych.

Święto hotelarstwa i turystyki odbywało się pod patronatem Starostwa Powiatowego, które wspólnie z koneckim PTTK oraz Komendą Powiatową Policji w Końskich ufundowały nagrody do konkursów dla gimnazjalistów zorganizowanych przy okazji wydarzenia. Pierwszy z nich był quizem na temat Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo, drugi zaś wymagał od młodszych uczniów więcej pracy. – „Tematem konkursu była turystyka rowerowa jako ekologiczna forma wypoczynku. Uczniowie szkół gimnazjalnych mieli za zadanie zaplanować i opracować własną przez siebie wymyśloną ścieżkę rowerową, która znajduje się w okolicy miejsca ich zamieszkania. Przy okazji mieli zaprezentować miejsca atrakcyjnie turystycznie, które można zwiedzić i zobaczyć.” – mówi jedna z organizatorek Dni Hotelarstwa i Turystyki, Anna Sorn-Wodecka, nauczycielka przedmiotów zawodowych w „Ekonomiku”.

REKLAMA

IV Dni Hotelarstwa i Turystyki w Ekonomiku 02

Tak konkursy, jak i całość imprezy zorganizowane były pod kątem gimnazjalistów. Chodziło o to, by zachęcić ich do dalszej nauki właśnie w tych zawodach. Poza konkursami odbyły się też prelekcje zaproszonych gości. Przedstawiciela policji, weterana i byłego kolarza Piotr Pytki, a także szefa koneckiego PTTK-u Wojciecha Paska. – „Jeśli chodzi o turystykę rowerową to już w 1958 roku istniała przy koneckim oddziale PTTK-u sekcja turystyki kolarskiej. Muszę wspomnieć jeszcze o muzeum regionalnym naszym, bo jest ono celem wędrówek wielu turystów i kolarzy. Muzeum jest tym ostatnim punktem krajoznawczym po Zespole Pałacowo-Parkowym w Końskich.” – opowiadał Pasek.

Natomiast część artystyczno-rekreacyjna miała zachęcić gimnazjalną młodzież do dalszej nauki właśnie w „Ekonomiku”. – „Cały czas aktywnie promujemy wypoczynek. Mamy zajęcia z aerobiku, mamy zajęcia z Zumby. Ten Fit i ta aktywna forma myślę, że się wpiszą w nurt naszej szkoły. Tym bardziej, że mamy teraz nową innowację – dietetykę. „ – opowiada nam Marzena Andryszczyk, nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Dietetyka będzie czymś nowym od pierwszego września, ale dotychczasowi uczniowie tej szkoły polecają swoje stare, wypróbowane już profile. – „Jest bardzo dużo kół zainteresowań, są bardzo mili i pomocni nauczyciele, bardzo ciekawe praktyki, w tym roku np. byliśmy w Juracie.Uczymy się na pewno obsługi gości, jak ich przyjmować w Hotelu, jak możemy zdobyć pracę, na praktykach zdobyliśmy dużą wiedzę dotyczącą tego jak to wszystko wygląda.Część z nas znalazła sobie już pracę na wakacje w Sielpi, jesteśmy nastawieni na profil hotelarski i musimy podkreślić, że nauczycieli mamy wyjątkowych. Zapraszamy do naszej szkoły.” – zachęcają do poznania ZSP nr 3 Weronika Młodawska, Dominik Wojciechowski i Katarzyna Góral, uczniowie III klasy o profilu hotelarskim.

A już w czerwcu w „Ekonomiku” kolejne święto dla gimnazjalistów. Odbędzie się tam szkolny masterchef, a zatem w roli głównej będą konkursy kulinarne.

Galeria:

IV Dni Hotelarstwa i Turystyki w Ekonomiku 15

 

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *