REKLAMA

IV Radoszycka Szprycha za nami [fotorelacja]

Dziś odbył się rodzinny rajd rowerowy Radoszycka Szprycha organizowany przez Stowarzyszenie „Kuźnia Radoszycka” i Gminny Klub Cyklistów „Ranar”. Była to już czwarta edycja wydarzenia, które w poprzednich latach poprzedzało festyn „Radoszyczanie dzieciom”, jednak w tym roku ze względów epidemicznych zorganizowano jedynie rajd.

REKLAMA

Zarówno przez wzgląd na sytuację epidemiczną, jak i złe warunki pogodowe nie można było mówić o dużej frekwencji, jednak znalazły się osoby, którym deszcz i chłód nie przeszkadzał, by wystartować w Radoszyckiej Szprysze. Uczestnicy mieli do wyboru dwie trasy.

REKLAMA

-„Rodzinna” – 22-kilometrowa. Rejestracja i wyjazd między 14:30 a 15, powrót około 17.
(2 okrążenia) Stadion Radoszyce – Momocicha – Pakuły – Kapałów – Radoska – stadion Radoszyce.

-„Szukamy zabytków” – 65-kilometrowa. Rejestracja i wyjazd między 11:30 a 12, powrót około 17.
Stadion Radoszyce – zalew „Antoniów” (od strony Momocichy) – Grodzisko – Jakimowice – Pijanów – Pilczyca – Ruda Pilczycka – Piskorzeniec – Pikule – Czermno – Skórnice – Fałków – Kołoniec – Machory – Maleniec – Ruda Maleniecka – Cieklińsko – Jacentów – Zychy – Radoszyce stadion.

Koszulki, upominki i medale rowerzystom na mecie wręczał burmistrz miasta i gminy Radoszyce Michał Pękala. W tym roku inicjatywę radoszyczan wsparło wiele osób oraz instytucji. Tym, którzy mimo złych warunków pogodowych zdecydowali się wystartować w rajdzie gratulujemy wytrwałości i życzymy sukcesów w kolejnych przygodach!

Obszerną wideorelację znajdziecie u nas już jutro.

Zdjęcia (Kamil Olesiński):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *