REKLAMA

Jak ratować życie będąc w garniturze? Pokazuje Marcin Pytlos [zdjęcia]

Już blisko 3 tysiące osób zostało przeszkolonych w tym roku przez ratownika medycznego Marcina Pytlosa w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Ostatnio Pytlos pokazywał uczniom koneckich szkół średnich, że ratować życie można nawet będąc ubranym w garnitur. 

REKLAMA

1859 osób, ekonomik 512 razem z obsługą Technikum 472+60 osób .

REKLAMA

Już po raz siódmy w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich odbył się „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”. Prowadzącym podobnie jak w latach ubiegłych był Marcin Pytlos, ratownik medyczny. W tym roku w zajęciach wzięła udział cała społeczność szkolna. Młodzież koneckiego „Mechanika” zapoznała się z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie dowiedzieli się, jak postępować z osobą nieprzytomną lub w stanie ataku epilepsji. Pytlos pokazał wszystkim uczestnikom spotkania jak poprawnie przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową (RKO). Chętni uczniowie, jak również członkowie grona pedagogicznego mieli możliwość przeprowadzenia resuscytacji na specjalnie przygotowanych manekinach.

Podobnie akcja przebiegała w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Końskich. W „Ekonomiku” przeszkolono 512 osób, a w „Mechaniku” 532 – to uczniowie oraz obsługa szkół.

„Nie bójmy się przeprowadzać pierwszej pomocy. Każda osoba może jej udzielić, nie tylko ratownik medyczny ale także pan w garniturze. Udzielajmy pierwszej pomocy, być może uratujemy komuś życie, nic nas to nie kosztuje. Może kiedyś my będziemy potrzebować takiej pomocy” – mówił do uczniów ratownik.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *