REKLAMA

Przypalał małoletniego zapalniczką? Konecczanin znęcał się nad rodziną? [SPROSTOWANIE]

Prokuratura skierowała akt oskarżenia wobec 29-latka z terenu powiatu koneckiego podejrzanego o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad małoletnim. Z aktu wynika, że 29-letni Marcin. D miał  syna swojej konkubiny nawet przypalać zapalniczką. 

REKLAMA

O tej sprawie informuje szeroko Prokuratura Okręgowa w Kielcach w specjalnym komunikacie:

REKLAMA

Prokuratura Rejonowa w Końskich zakończyła śledztwo o sygn. 4123-0.Ds.865.2022 prowadzone przeciwko Marcinowi D., podejrzanemu m.in. o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad półtorarocznym dzieckiem. W dniu 28.07.2022 r. w tej sprawie prokurator skierował akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Końskich. 
W toku śledztwa uzyskano materiał dowodowy w postaci m.in. zeznań świadków i opinii biegłych, w oparciu o który ustalono, że 29-latek od sierpnia 2021 r. do 28 maja 2022 r. znęcał się fizycznie i psychicznie na swoją konkubiną, a dodatkowo w okresie od marca do 28 maja 2022 r. także nad jej małoletnim synem, którego m.in. przypalał zapalniczką i u którego spowodował w ten sposób naruszenie czynności narządu ciała.  

Pod koniec maja Marcin D. został zatrzymany przez wezwanych na miejsce zdarzenia funkcjonariuszy Policji i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Końskich, gdzie prokurator przedstawił mu dwa zarzuty, tj. znęcania się nad małoletnim ze szczególnym okrucieństwem i spowodowanie u niego obrażeń ciała oraz zarzut znęcania się nad konkubiną i zarazem matką małoletniego. Następnie na wniosek prokuratora podejrzany został tymczasowo aresztowany przez Sąd Rejonowy w Końskich na okres 3 miesięcy.

Oskarżonemu, który był już w przeszłości karany za m.in. przestępstwa przeciwko mieniu i wolności, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *