REKLAMA

Jak zarabiać pieniądze przez Internet?

Zarabianie online to w dzisiejszych czasach już nie kilka opcji, ale całe szerokie ich spektrum. Jak możemy zarabiać przez Internet? Czy w każdym wypadku wymaga to posiadania jakichś szczegółowych kompetencji? A może czasami wystarczy po prostu pasja, dobry pomysł i szczypta determinacji? Oto przegląd kilku wybranych pomysłów, które mogą przynieść Ci zarobek online.

REKLAMA

Zarabianie w internecie: TOP 4 interesujących koncepcji

REKLAMA

Pisanie

Nie będziemy tutaj precyzować, czy chodzi copywriting, blogowanie, reportaż czy np. opowiadania. W dzisiejszych realiach nie ma to bowiem tak naprawdę wielkiego znaczenia.

O blogach i copywritingu wiemy już sporo: ten rynek w Polsce wydaje się dość rozwinięty. Co natomiast w przypadku powieści czy innych form narracyjnych? Zacznijmy od przykładu zagranicznego. Jak pisze dziennik El País, hiszpański pisarz Javier Castillo pewnego dnia, po ukończeniu swojej pierwszej powieści El día que se perdió la cordura, postanowił wrzucić ją na Amazon. Cena e-książki wynosiła kilka euro. Było to w roku 2017. Aktualnie liczba sprzedanych dzieł Javiera Castillo wynosi łącznie… ponad 500 tysięcy egzemplarzy El día que se perdió la cordura oraz trzech kolejnych powieści. Jeżeli odejmiemy od tego prowizję Amazona oraz hiszpańskie podatki, wyjdzie nam kwota kilku milionów euro! A to wszystko bez szukania wydawcy, druku, kolportażu i nawet bez reklamy.

Czy w Polsce podobny scenariusz również może dojść do urzeczywistnienia? Być może nie teraz. Internet ma jednak to do siebie, że zmienia się naprawdę szybko, a niektóre trendy potrafią wręcz błyskawicznie zyskiwać ogromną popularność.

Książki to rzecz jasna niejedyna możliwość. Można także pisać teksty o charakterze reklamowym, recenzje, poradniki, kursy w formie e-booków, teksty blogowe, a jeśli ktoś ma do tego talent (oraz wyobraźnię). Co ciekawe, akurat sektor tego rodzaju literatury rozwija się w polskim Internecie niezwykle prędko i powstaje coraz więcej płatnych stron, które oferują właśnie takie treści.

Co jeszcze ważniejsze, różne formy e-pisania wcale się nie wykluczają. Własny blog to szansa na zarobek, a jednocześnie fundament bazy czytelników naszej przyszłej powieści. Prawda, że proste?

Hazard online

Kasyna internetowe to sposób na potężny zarobek. Wytrawni gracze pokera czy ruletki doskonale o tym wiedzą. Zarabiać można jednak też na automatach online. Jackpoty często wynoszą w nich kwoty liczone w setkach tysięcy, a niekiedy nawet milionach złotych. Właśnie takie pieniądze mogą trafić do gracza, któremu dopisze szczęście.

Sprzedaż własnych zdjęć

Na dobrą fotografię jest i zawsze będzie zapotrzebowanie. Po pierwsze: twórcy stron lubią w ten sposób upiększać swoje witryny. Po drugie: algorytmy Google dobrze pozycjonują strony, które zawierają ilustracje, ikony, tabele itp. Są też osoby skłonne zapłacić za świetne zdjęcie jedynie po to, aby mieć je w swoim wirtualnym albumie. Do tego dochodzi jeszcze szereg innych możliwości: ktoś chce gustownie zilustrować swojego e-booka, katalog produktów, wizytówkę internetową.

Od czego zacząć? Tak naprawdę wystarczy robić dobre zdjęcia. Najlepiej też, aby przedstawiały one mniej ograne motywy (może to być wskazówka na przykład dla osób, które podróżują w różne niecodzienne miejsca). Potem twórca wstawia fotografie na jedną ze stron, gdzie klienci mogą przeglądać zdjęcia i je kupować. Ponadto jest też sporo portali, na których można znaleźć zlecenia dotyczące choćby fotografii produktowej.

YouTube

Wielu osobom wyraz „YouTube” od razu kojarzy się z takimi postaciami jak Kruszwil czy Kamerzysta. W rzeczywistości dzisiejszy YouTube to też miejsce na bardziej ambitny content. Quaz robi videorecenzje gier video. Planeta Abstrakcja oraz Bez Planu to popularne (i świetne) vlogi podróżnicze, a Marz po prostu nagrywa to, jak gra w gry video, mając przy tym ponad pół miliona subskrypcji. Możliwości jest mnóstwo, a nagrywać na początku można nawet telefonem.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *